українська російська англійська
У Військово-медичному клінічному центрі Кримського регіону відкрито відділення комп'ютерної томографії
04.02.2013 | 12:18
Прес-служба Міністерства оборони

У Військово-медичному клінічному центрі Кримського регіону, що розташований у Севастополі, урочисто відкрили відділення комп’ютерної томографії. Подібні відділення мають усі ВМКЦ Збройних Сил України.

Як повідомив начальник ВМКЦ Кримського регіону полковник медичної служби Ігор Данильчук, нове відділення оснащене сучасним 16-зрізовим комп’ютерним спіральним томографом ToshibaAquilion”, який дозволить на найвищому професійному діагностичному рівні проводити обстеження пацієнтів.

«Ми щиро вдячні керівництву Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, усім співробітникам нашого центру, які брали безпосередню участь в облаштуванні приміщення, проведення регламентних робіт для запуску томографа в експлуатацію», – наголосив полковник медичної служби Ігор Данильчук.

Варто зазначити, що відтепер у Військово-медичному клінічному центрі Кримського регіону є сучасна технологія, яка дозволяє швидко та якісно проводити дослідження серцево-судинної системи із застосуванням внутрішньовенного контрастування. Вона створює тривимірні реконструкції судин у будь-яких площинах і проекціях, а також дозволяє значно знизити променеве навантаження на пацієнта. Водночас вона не вимагає залучення судинного хірурга та дорогих витратних матеріалів (катетерів) й значно знижує витрату контрастних речовин.

«Система “Aquilion-16” відноситься до систем третього покоління та дозволяє детально дослідити будь-який орган та ділянку тіла людини, – розповіла завідувачка відділення комп’ютерної томографії Тетяна Мартиненко. – Обстеження на томографі зможуть пройти не лише військовослужбовці Збройних Сил України та ветерани, а також цивільні пацієнти, хоча для них це буде не безкоштовно».

За словами заступника начальника Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону з медичної частини полковника медичної служби Віктора Михайлуци, центр став останнім у Збройних Силах, який отримав комп’ютерний томограф.

«Ми чекали на цей апарат майже рік, проводячи ремонті роботи з підготовки приміщення для його використання. Сам томограф коштує близько 2 мільйонів гривень, а ще один мільйон гривень ми витратили на реконструкцію приміщення, щоб воно відповідало всім нормам та вимогам з використання такого томографа», – зауважив офіцер.

 

версія для друку