українська російська англійська
Юрій Бойко: Протягом наступних двох тижнів повинні бути вжиті заходи з підвищення рівня розрахунків за газ
04.02.2013 | 12:48
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

2 лютого 2013 року у Кабінеті Міністрів України під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Юрія Бойка пройшла селекторна нарада з питань стану розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ за підсумками 2012 року та січня 2013 року.

У нараді взяли участь Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов, Заступник Голови Державної казначейської служби Геннадій Лега, Голова Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Євген Бакулін, представники Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, НКРЕ, а також представники керівництва всіх областей України, міст Києва та Севастополя – через систему відеозв’язку.

Віце-прем’єр-міністр України попередив керівництво областей про те, що керівники на місцях будуть нести особисту відповідальність за ситуацію, що склалася із незадовільним рівнем розрахунків за енергоносії в регіонах і суттєвим приростом заборгованості з початку опалювального сезону.

Віце-прем’єр-міністр доручив Міненерговугіллю, Мінрегіону та НАК “Нафтогаз України” у двотижневий строк створити робочу групу з аналізу причин незадовільного стану розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та вжити невідкладних заходів щодо їх усунення, у тому числі шляхом прийняття відповідних кадрових рішень.

При цьому Юрій Бойко звернув особливу увагу на неприпустимість незадовільної ситуації, що склалася з розрахунком за енергоносії в Луганській та Житомирській областях.

«У вас найнижчий рівень розрахунків з початку опалювального сезону. У вас є два тижні на наведення порядку і погодження з «Нафтогазом України» графіку погашення заборгованості», - заявив Віце-прем’єр-міністр України, звертаючись до заступника голови Луганської облдержадміністрації Сергія Міхєєва.

Юрій Бойко акцентував, що споживачі не повинні страждати через непрофесійні дії місцевого керівництва.

«Заручниками непрофесійних дій керівників на місцях не повинні бути прості люди. Якщо справи з розрахунками за енергоносії у вас будуть йти так, як зараз, ми будемо вживати непопулярні різкі заходи», - сказав Юрій Бойко, звертаючи до першого заступника голови Житомирської облдержадміністрації Миколи Олещенка.

Водночас Юрій Бойко відзначив позитивний досвід Закарпатської області по розрахунках за газ і закликав керівництво інших регіонів його вивчити.

«Я хочу подякувати Закарпатській області, яка має рівень розрахунків 93%, а заборгованість за всі опалювальні сезони – всього 780 тис. грн. Як бачимо, є і позитивні приклади областей і підприємств, які вчасно розраховуються, але, на жаль, більше негативних. При середньому рівню розрахунків з урахуванням субвенцій по місцевим бюджетам і покриттям різниці в тарифах з початку опалювального сезону - 72% по країні деякі області розрахувались на значно меншому рівні», - наголосив Юрій Бойко.

Підсумовуючи Віце-прем’єр заявив, що протягом наступних двох тижнів повинні бути вжиті заходи з підвищення рівня розрахунків за газ та ліквідації заборгованості.

«Необхідно, щоб в наступні два тижні була відпрацьована система із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міненерговугілля, компанією «Нафтогаз України», укладені договори, розроблені графіки погашення заборгованості і ми підвели попередні підсумки в середині лютого. Якщо не буде відгуку від областей про погашення заборгованості, хочу відразу попередити про адміністративні заходи», - сказав Юрій Бойко.

 

версія для друку