українська російська англійська
Відбулося засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки
05.02.2013 | 10:47
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулось чергове засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки. У зустрічі взяли участь Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, Посол, Спеціальний Посланник і Координатор Державного Департаменту США з питань міжнародної енергетики Карлос Паскуаль, а також Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Теффт.

Під час засідання було розглянуто пріоритети енергетичної політики України. Як зазначив Міністр Едуард Ставицький, Україна і надалі послідовно реалізовуватиме політику, спрямовану на підвищення енергоефективності національної економіки, скорочення імпорту енергоносіїв, а також збільшення видобутку природного газу з традиційних та нетрадиційних джерел завдяки залученню іноземних інвестицій та сучасних технологій в український нафтогазовий сектор. Очільник Міненерговугілля проінформував про нещодавно підписану Угоду про розподіл продукції із корпорацією «Shell», а також спрогнозував підписання договорів із компаніями Chevron та ExxonMobil вже найближчим часом.

Карлос Паскуаль зауважив, що за останні роки США істотно наростили видобуток сланцевого газу, і це дало змогу відмовитися від імпорту вуглеводнів. Крім того, представник Державного Департаменту США з питань міжнародної енергетики поінформував, що США мають технології екологічно безпечного видобутку сланцевого газу, і цим досвідом вони готові поділитися з Україною.

Едуард Ставицький також зазначив, що важливим напрямком зусиль Уряду є диверсифікація джерел енергопостачання. «Так в минулому році докладалось багато зусиль для запуску проекту будівництва LNG-термінала, укладання контрактів із альтернативними постачальниками газу, зокрема компанією «RWE», а також для пошуку місця України в регіональних енергетичних проектах», - заявив Міністр.

Крім того, учасники зустрічі  обговорили можливості реверсних поставок природного газу в Україну, питання енергоефективності, також тарифи на енергоносії, Модернізацію та використання газотранспортної системи України, вивчення шляхів використання системи транзиту та зберігання газу Україною у майбутньому.

Наприкінці зустрічі Сторони домовились вести і надалі активний діалог в енергетичному напрямку. 

 

версія для друку