українська російська англійська
В Одеській області розширюється мережа дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей
05.02.2013 | 11:16
Одеська ОДА

В Одеській області продовжується робота з розвитку сімейних форм виховання  та розширення мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Про результати цієї роботи в 2012 році доповіла під час апаратної наради обласної державної адміністрації начальник служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації Валентина Апанасенко.

Вона зазначила, що загалом в Одеській області проживають 466 190 дітей віком до 18 років, з яких 6 426 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«З них приблизно 68% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім'ях опікунів, 9% дітей влаштовані в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Всього сімейними формами виховання охоплено 4934 дитини, що складає 76,8% від їх загальної кількості», - зазначила Валентина Апанасенко.

Протягом минулого року в Одеській області було утворено 46 прийомних сімей, до яких влаштовано 72 дитини з числа сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, поповнено 22 прийомні сім’ї, до яких додатково влаштовано 28 дітей, в 4 дитячі будинки сімейного типу влаштовано 9 дітей. Всього до прийомних сімей  та дитячих будинків сімейного типу в Одеській області влаштовано 116 дітей. При цьому Валентина Апанасенко наголосила, що кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих у прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу, протягом останніх чотирьох років щорічно зростає.

За даними Валентини Апанасенко, станом на 1 січня 2013 року в Одеській області  функціонує 21 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується  145 дітей, а також 217 прийомних сімей, які виховують 410 дітей. «У порівнянні з аналогічними показниками минулого року, ці показники збільшилися майже вдвічі», - зазначила Валентина Апанасенко.

версія для друку