українська російська англійська
Ціни на хліб широкого вжитку в столиці не підвищуватимуть
05.02.2013 | 11:24
КИЇВСЬКа МДА

Ціни на хліб широкого вжитку (так звані, соціальні сорти) виробництва ПАТ «Київхліб» не підвищувалися, і, принаймні до кінця 2013 року, зазначене питання навіть не розглядатиметься. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко.

Він наголосив, що до категорії соціальних сортів хліба відноситься 6 найменувань продукції, а саме: хліб «Богданівський», «Пшеничний традиційний», «Печерський», «Арнаут», батон «Нива» та хліб «Український домашній».

Ціни на ці сорти вдалося залишити фіксованими завдяки домовленостям, які були досягнуті з Аграрним фондом України за підтримки Уряду. Так, борошно для виготовлення хліба широкого вжитку закуповуватиметься за здешевленою ціною, що дозволяє уникнути подорожчання кінцевого продукту.

Разом із тим, як пояснив генеральний директор ПАТ «Київхліб» Володимир Череда, різке збільшення вартості зерна та борошна змусило виробника підвищити на 24 коп. (6-7%), ціну на хліб «Український столичний» та батон нарізний «Київський». Проте ці сорти не входять до категорії соціального хліба.

Аби надалі уникнути плутанини із назвами й виробниками хліба, у кожному магазині мають з’явитися окремі полиці для сортів хліба широкого вжитку.

«Ми домовилися із «Київхлібом», що всюди, куди підприємство постачає свою продукцію, будуть створені окремі полиці із соціальними сортами хліба. Наразі такі полиці вже з’явилися майже в сотні столичних магазинів. Реалізація такої ініціативи дозволить споживачам чітко відрізнити хліб широкого вжитку виробництва «Київхліб» від будь-якого іншого зі схожою назвою», – зазначив заступник голови КМДА та додав, що столична влада відповідно до законодавства може впливати на цінову політику лише міського виробника, яким є «Київхліб». У той же час ці повноваження не поширюються на обласні заводи, які постачають хліб за прямими договорами з магазинами.

версія для друку