українська російська англійська
Військові та рятувальники провели спільне навчання з локалізації пожежі
05.02.2013 | 12:34
Прес-служба Міністерства оборони

У центрі Черкас на складі пально-мастильних матеріалів військової частини внаслідок замикання електропроводки виникла пожежа. З неймовірною швидкістю полум’я поширювалося сховищем. Днювальний парку, помітивши загорання, негайно доповів про надзвичайну подію черговому. У лічені хвилини до сховища прибула пожежна обслуга військової частини. Паралельно були сповіщені підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій та МВС. Попри справні дії, пожежному розрахунку частини не вдалося локалізувати полум’я. Будь-якої миті вогонь міг охопити інші об’єкти. На місце події прибувають рятувальники.

Це – легенда тактико-спеціального навчання, яке для підлеглих влаштували командування окремого автомобільного батальйону Тилу Збройних Сил України та керівництво територіального управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Черкаській області. Хоча пожежа й носила умовний характер, проте пожежникам, як штатному розрахунку військової частини, так і задіяним підрозділам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, потрібно було практично продемонструвати своє вміння щодо локалізації та нейтралізації умовної форс-мажорної ситуації. Водночас задіяні у навчанні підрозділи здійснювали евакуацію з небезпечної зони потерпілих, автомобільну техніку та матеріальні цінності.

Як повідомив командир окремого автомобільного батальйону підполковник Олександр Тимошенко, такі навчання дозволяють особовому складу набувати максимально необхідних практичних навичок для реагування на форс-мажорні ситуації.

«Кожен пожежник повинен знати своє місце у бойовому порядку, вміти чітко і блискавично виконувати свої обов’язки, – наголошує підполковник Олександр Тимошенко. – Водночас залучення до навчання підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій дало змогу практично відпрацювати питання взаємодії при проведенні різноманітних практичних дій із залученням спеціальної та важкої техніки при локалізації пожежі на військовому об’єкті».

Коментуючи тактико-спеціальне навчання, начальник територіального управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь зазначив, що ефективність спільного реагування на кризові ситуації вже довела цьогорічна зима, коли на дорогах Черкащини за складних погодних умов спільно працювали військові та рятувальники.

«Сьогодні ж ми вивчаємо можливості спільної роботи при гасінні великих пожеж на території установ Міністерства оборони України. Гадаю, що отриманий досвід буде корисним для усіх його учасників, адже дозволяє дещо по-новому оцінити рівень підготовки підрозділів, особливо в ефективності використання технічних засобів», – зазначив генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь.

За результатами тактико-спеціального навчання прийнято рішення у подальшому регулярно проводити подібні тренування.

версія для друку