українська російська англійська
На Дніпропетровщині гострі інфаркти лікарі долають одразу у каретах "швидкої допомоги"
05.02.2013 | 14:55
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

На Дніпропетровщині пацієнтів з гострим інфарктом, життя яких раніше можна було зберегти  лише доставивши у медичний заклад, лікарі рятують одразу у машинах «швидкої». Завдяки збільшенню фінансування на медикаменти бригади ЕМД були забезпечені дороговартісними препаратами для проведення тромболізису (розчинення тромба). За останній час було проведено близько 100 таких ін’єкцій.

За словами директора Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радія Шевченка, вартість однієї такої ін’єкції складає 15 тис грн. На Дніпропетровщині пацієнти «швидкої» отримують їх безкоштовно. Кожна з  таких   ін’єкцій – це чиєсь врятоване життя, - підкреслив Радій Шевченко. 

Як зазначила начальник управління із забезпечення проведення реформування, організаційної роботи та роботи зі зверненнями громадян lепартаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова, з 2013 року вся Україна почала здійснювати системні кроки з покращення роботи служби швидкої допомоги – вступив у дію Закон України «Про екстрену медичну допомогу».

Однак Дніпропетровщина, як один з пілотних регіонів з модернізації охорони здоров’я, вже понад рік працює у цьому напрямку і досягла вагомих результатів. Зокрема, в області у минулому році у більшості випадків забезпечено доїзд «швидкої» до пацієнта за 10 хвилин у містах та за 20 – у селах.

Наразі надання екстреної медичної допомоги населенню регіону здійснюється Обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і 6 станціями швидкої медичної допомоги. Центр координує дії служби швидкої медичної допомоги всієї області.

У складі 6 станцій швидкої медичної допомоги регіону працює 282 бригади «швидкої» (за останні два роки було створено 22 бригади). На базі амбулаторій сімейної медицини області розміщено 136 пунктів тимчасового базування, 45 з яких було створено в 2012 році. Завдяки цьому на Дніпропетровщині вдалося зменшити радіус доїзду до пацієнта у містах з 15 км до 10 км, а в районах – з 50 км до 20 км.

З 1 січня минулого року всі станції швидкої медичної допомоги фінансуються з обласного бюджету. Завдяки цьому на Дніпропетровщині діє єдина система роботи швидкої допомоги, яка передбачає принцип екстериторіальності. Тобто на виклик їде та бригада «швидкої», яка знаходиться ближче до пацієнта, а не та, яка безпосередньо закріплена за територіальною одиницею, звідки надійшов виклик.

 У Дніпропетровській області протягом двох минулих років розширився автопарк станцій швидкої медичної допомоги: було закуплено 89 нових сучасних «швидких» марок «Форд» та «Пежо». Також оновлюється матеріально-технічна база відділень швидкої медичної допомоги. Усі карети «швидкої» оснащенні GPS-системами, у диспетчерських станціях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови, що записують звернення громадян в «швидку». Всі бригади «швидкої» забезпечені засобами радіо- та мобільного зв`язку.

Для координації дій бригад «швидкої» в області створюється Єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба швидкої медичної допомоги, яка дозволить передавати виклики бригадам «швидкої» без участі диспетчерів підстанцій та відділень, що значно скоротить час прийому та передачі викликів.

 

 

версія для друку