українська російська англійська
Держводагентство вживає заходів щодо підготовки до пропуску весняного водопілля 2013 року
05.02.2013 | 17:46
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

З метою підготовки до пропуску льодоходу і повені в 2013 році водогосподарськими організаціями затверджено склад аналітично-диспетчерських центрів, визначені відповідальні виконавці з інформаційного забезпечення. Відпрацьовані і узгоджені спільні схеми взаємодії аналітично-диспетчерських центрів водогосподарських організацій та органів ДСНС.

У 2012 році проведено всебічне обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, дамб та інших водогосподарських об’єктів. Згідно з затвердженими графіками проводяться ремонтні роботи на гідротехнічних спорудах і водогосподарських об’єктах.

За допомогою сучасних автоматизованих інформаційних систем здійснюються розрахунки, необхідні для створення вільної ємності для прийняття повеневих вод.

З метою зниження високих рівнів повеневої води та створення акумулюючих об’ємів з водосховищ і ставків восени здійснено розрахунковий скид води.

На водних об’єктах здійснюються регулярні спостереження за гідрологічним та льодовим режимом.

Враховуючи транскордонний статус річок, у рамках співпраці з сусідніми країнами налагоджені зв’язки з сусідніми країнами щодо обміну інформацією та відпрацьовані схеми взаємодії у період проходження повені та дощових паводків згідно з встановленими регламентами.

У басейні р. Тиса функціонує автоматизована інформаційно-вимірювальна система «АІВС Тиса», до складу якої входить 44 станції, які в автоматичному режимі здійснюють вимірювання гідрометеорологічних параметрів і дозволяють відслідковувати динаміку розвитку гідрометеорологічних процесів.

Довідково

Станом на 05.02.2013 у верхів’ях та середніх течіях річок Закарпаття спостерігається зниження рівнів води на 1-1,5 м над передпаводковими – річки в корінних берегах, і тільки в нижніх рівнинних течіях річок Латориця, Стара, Боржава триває добігання паводкової хвилі, вода на заплаві. На відкачці паводкового стоку працює 17 стаціонарних насосних станцій Латорицької та Берегівської осушувальних систем. Стаціонарними насосними станціями за добу перекачувалося до 2,1 млн. м3, з початку паводку 5,5  млн. м3. Пересувними насосними станціями та мотопомпами за 2-4 лютого перекачано 7524 м 3 води.

Водосховища осушувальної системи «Чорний Мочар» закриті, проводиться акумуляція паводкового стоку. Резерв рівнів води до нормального підпертого горизонту (НПГ) становить 0,6-1,7 м, заакумульовано 12,0 млн. м3 паводкових вод.

Найбільше затоплень та підтоплень дворогосподарств, сільськогосподарських угідь сталося на незахищених протипаводковими спорудами ділянках, там, де не прочищені та захаращені кювети та канави, а також в населених пунктах, де не влаштовані системи поверхневого водовідведення.

На аварійних роботах з ліквідації наслідків підтоплень та для забезпечення безаварійного пропуску паводку, окрім інших, задіяно 140 працівників експлуатаційних водогосподарських організацій, 6 одиниць мобільного насосно-силового обладнання, 16 одиниць техніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю.

 

версія для друку