українська російська англійська
О. Вілкул: Подальше впровадження "Електронного урядування" відбуватиметься на основі кращих світових практик
05.02.2013 | 19:23
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів першу робочу нараду щодо реалізації напряму реформ «Електронне урядування».

У нараді взяли участь Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, заступник Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів Юрій Авксентьєв, представники влади, науки та провідних світових компаній в галузі IT-технологій.

На нараді було прийнято рішення використати проектний підхід як основу реалізації Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Такий процес вже успішно пройшли країни Європи.

Для проведення аналізу стану виконання Плану впровадження реформ «Електронне урядування» було прийнято рішення створити Робочу групу. До неї увійдуть, зокрема, фахівці відповідальних міністерств.

В Експертну Групу будуть запрошені представники провідних світових компаній в галузі IT-технологій та українські науковці.

«В багатьох регіонах впроваджуються локальні проекти «Електронного урядування». Для досягнення поставленого керівництвом країни результату має бути єдина державна IT-політика і система управління такими проектами. Протягом місяця буде проведена робота з аналізу виконання існуючого плану дій та розроблена чітка цільова модель з урахуванням успішних світових практик», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр-міністр дав завдання розрахувати необхідні ресурси для досягнення конкретних результатів. Одним з них є впровадження по всій країні «Єдиного вікна» для надання адміністративних послуг. Також це стосується надання адміністративних послуг через Укрпошту.

«Електронне урядування» - один з ключових напрямів Програми економічних реформ нашого Президента Віктора Януковича. Адже реалізація цього напряму дозволяє значно підвищити якість надання адміністративних послуг, створити сприятливий інвестиційний клімат, запровадити сучасні стандарти в соціальній сфері тощо. Електронні системи підвищують якість роботи і самої влади, забезпечуючи прозорість її діяльності», - сказав Олександр Вілкул.

Довідково

Указом Президента Віктора Януковича №18\2013 від 16 січня цього року на Олександра Вілкула покладений контроль за реалізацією напряму реформ «Електронне урядування».

Олександр Вілкул має досвід успішного впровадження систем електронного управління як у реальному секторі економіки так і на державній службі.

Зокрема, під час керівництва Дніпропетровською областю було розпочато реалізацію потужного проекту «Е-регіон», який вже дозволив запровадити системи електронного управління та надання адміністративних послуг на рівні області.

 

версія для друку