українська російська англійська
В Україні повністю профінансовано січневі зарплати працівникам бюджетної сфери
06.02.2013 | 09:25
Прес-служба Міністерства соціальної політики

За січень заробітна плата працівникам бюджетної сфери профінансована у повному обсязі. Про це заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська після завершення селекторної наради щодо погашення заборгованості із заробітної плати.

„Найголовніше, що я сьогодні почула від керівників областей - у бюджетній сфері немає заборгованості. Тобто вчителі, лікарі, представники місцевих адміністрацій отримали у січні місяці всю заробітну плату. Ми тримаємо це питання на контролі”, - сказала Наталія Королевська.

Вона повідомила, що за оперативними даними заборгованість із заробітної плати загалом по країні за січень скоротилась на 50 млн. грн. „За січень заборгованість із заробітної плати скорочено на 50 млн. грн. Я сподіваюсь, що за лютий місяць вона скоротиться ще на 30-35 млн. грн. Очікуємо, що до кінця року заборгованість скоротиться десь на 400 млн. грн.”, - сказала вона.

Наталія Королевська також зазначила, що заборгованість із зарплати працівникам державних підприємств у січні зменшилась на 72,1 млн. грн. Серед найбільших боржників підприємств державної форми власності підприємства «Укроборонпрому» (174,2 млн. грн.), підприємства Фонду державного майна (52, 2 млн. грн.), підприємства Мінінфраструктури (30,4 млн. грн.) та підприємства Агентства державного майна (29, 5 млн. грн.).

Крім того, Наталія Королевська повідомила, що до 15 лютого кожна область має розробити графік погашення заборгованості із заробітної плати. „До 15 лютого ми просимо розробити графік погашення та реструктуризації заборгованості щодо заборгованості із заробітної плати по кожному підприємству в розрізі областей та затвердити їх у відповідних центральних органах виконавчої влади. До 1 березня такі графіки мають надійти до Мінсоцполітики для погодження”, - сказала Міністр.

Також за результатами селекторної наради було ухвалено рішення провести низку виїзних засідань Міжвідомчої комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати. Перше засідання відбудеться наприкінці лютого у Харківській області.

Довідково

Найбільші суми заборгованості із заробітної плати зафіксовано у таких областях:

Донецькій – 158,3 мільйонів гривень,

Харківській – 102,8 мільйонів гривень, 

м. Києві – 83,4 мільйонів гривень,

Луганській області – 66,0 мільйонів гривень,

Львівській області – 58,2 мільйонів гривень,

Сумській області – 56,4 мільйонів гривень.

Станом на 1 січня 2012 року заборгованість із заробітної плати складала 977,4 млн. грн.   Станом на 1 січня 2013 року заборгованість із заробітної плати складала 893,7 млн. грн.

 

версія для друку