українська російська англійська
Правоохоронці та банкіри підписали Меморандум про співпрацю
06.02.2013 | 10:24
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Правоохоронці та банкіри підписали Меморандум про співпрацю. Цей Меморандум дасть змогу посилити інформаційну безпеку банків, а також запустити просвітницький Інтернет-ресурс «Антикібер». Про це повідомив журналістам начальник управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Максим Літвінов. У прес-конференції взяли участь представники Незалежної асоціації банків України та Національної академії внутрішніх справ МВС України.

«Незважаючи на певні позитивні результати боротьби з банківськими кіберзлочинами, їх профілактика залишається для МВС пріоритетом», - наголосив Максим Літвінов.

Аналіз управління боротьби з кіберзлочинністю свідчить, що фінансові установи не є основними об’єктами посягань з боку злочинців, бо вони мають більше ресурсів для свого захисту і тому не є легкою «мішенню». Але нині клієнти банків – чи не головні жертви кіберзлочинців, тому управління і фінансові установи – природні союзники.

«Ми можемо сприяти і допомогти один одному, оскільки нас об’єднує спільна мета – бажання виставити надійний щит проти кібершахраїв, які прагнуть заволодіти грошима наших громадян», - зауважив правоохоронець.

Ключовим моментом даного заходу стало підписання Меморандуму про співпрацю між правоохоронцями та банкірами. Це дасть можливість банкам в оперативному режимі обмінюватись інформацією про нові види шахрайства, про шкідливі віруси та пристрої для викрадення конфіденційної інформації. На думку ініціаторів проекту, це допоможе мобільно й ефективно протидіяти зловмисникам.

Варто зазначити, що позитивним моментом у протидії кіберзлочинності є запуск сайту «Антикібер», який даватиме практичні поради про те, як не стати жертвою кіберзлочинців і що робити, якщо вам вже не пощастило.

Зокрема, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Сергій Мамедов, виступив із пропозицію зробити суворішою відповідальність стосовно кіберзловмисників.

За його словами, важливим є спільне вдосконалення законодавства з партнерами, що надалі полегшить правоохоронцям боротьбу з кіберзлочинцями і водночас гарантуватиме інформаційну безпеку банків.

 

версія для друку