українська російська англійська
У березні Мін'юст розпочне додатковий відбір адвокатів, які надаватимуть громадянам безоплатну правову допомогу
06.02.2013 | 11:30
Прес-служба Міністерства юстиції

У березні поточного року Міністерство юстиції розпочне додатковий відбір адвокатів, які надаватимуть громадянам безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальному провадженні.  Наказ про проведення чергового конкурсу з відбору адвокатів підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Конкурс відбуватиметься з 11 по 25 березня у три етапи: розгляд конкурсними комісіями заяв і документів претендентів; анонімне письмове тестування; індивідуальні співбесіди.

Загалом претенденти мають продемонструвати теоретичні знання та практичні навички й уміння. За підсумками конкурсу, мінімальна підсумкова оцінка претендентів, яка буде достатня для їх включення до реєстрів адвокатів, має становити не менше 3,5 балів.

Наказ Мін‘юсту передбачає низку заходів інформаційного характеру. Так, з метою якомога ширшого залучення та інформування адвокатів про проведення конкурсу оголошення про це будуть розміщені у приміщеннях судів. Інформація також буде доведена до відома Ради адвокатів України, рад адвокатів регіонів; Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та колегій адвокатів, Асоціації адвокатів України, Асоціації правників України, Союзу юристів України, Спілки адвокатів України. Інформація про проведення конкурсу буде розміщена у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Як відомо, з 1 січня 2013 року набрали чинності положення Кримінального процесуального кодексу України у частині надання безоплатної правової допомоги у кримінальному провадженні. З цього часу безоплатна правова допомога громадянам надається через спеціально утворені центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги через механізм, закладений у Законі України «Про безоплатну правову допомогу».

На сьогодні в кожній області створені відкриті реєстри адвокатів, що містять переліки правників, які надають громадянам безоплатну вторинну правову допомогу. Реєстри знаходяться у відкритому доступі та розміщуються на офіційних веб-сайтах головних управлінь юстиції, а також на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги -  http://legalaid.gov.ua/ua/reiestry-advokativ .

 

версія для друку