українська російська англійська
М. Присяжнюк: Озимі посіви в Україні майже стовідсотково у гарному стані
06.02.2013 | 12:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Стан посівів в Україні залишається стабільним. У доброму і задовільному стані перебуваэ 91,5% посівних площ, у слабкому і зрідженому – 8,5%. Про це повідомив 6 лютого у ході брифінгу в Будинку Уряду Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Хоча ризики пов’язані із погодними умовами поки що зберігаються, оскільки ще протягом 6 тижнів на території України триватиме мінусова температура.

Микола Присяжнюк також зазначив, що за попередніми розрахунками аграрії витратять на проведення весняно-польових робіт близько 38,5–39 млрд. грн., тобто на 1,5 млрд. гривень більше, ніж минулого року.

«На закупівлю основних матеріально-технічних ресурсів сільгоспвиробники направлять понад 29 млрд. грн., а це на 500 млн. грн. більше, ніж у 2012-му році. Власних коштів сьогодні сільгоспвиробники мають 30,5 млрд. грн., тобто 80% потреби, це більше від попереднього року десь на півмільярда», - пояснив Микола Присяжнюк.

На сьогоднішній день, як прогнозують у Міністерстві аграрної політики та продовольства, сільгоспвиробникам для проведення весняно-польових робіт не вистачає своїх особистих обігових коштів у розмірі біля 8 млрд. грн. Для того, щоб вирівняти ситуацію за рахунок банківських кредитів, буде запозичено більше половини – близько 4 млрд. грн. Крім того, Аграрний фонд, що активно проводив форвардні закупівлі озимих, зараз готується провести форвардні закупівлі у період підготовки та проведення весняно-польових робіт у розмірі 700 млн. грн.

Також, за словами Міністра, з середини лютого до форвардних закупівель у розмірі біля 2 млн. тонн (із попередньою оплатою до 70% вартості), готується Продовольча зернова корпорація.

«Тобто додатково ми зможемо отримати більше 3 млрд. грн. для того, щоб провести своєчасно і якісно і в повному обсязі забезпечити весняно-польові роботи», - розповів Міністр.

 

версія для друку