українська російська англійська
Микола Азаров наказав використовувати кошти на ремонт доріг "прицільно" і якісно
06.02.2013 | 12:14
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив, що фінансові ресурси потрібно використовувати на ремонт доріг «прицільно» і ефективно. Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів України 6 лютого 2013 року.

Глава Уряду нагадав, що наприкінці січня провів нараду з питань утримання доріг у зимовий період, за результатами якої доручив збільшити фінансовий ресурс на утримання доріг загального користування. У першу чергу, виходячи з погодних умов – на придбання посипних матеріалів, паливо і т.д. За січень Укравтодор отримав 417 мільйонів гривень бюджетного фінансування. У тому числі 120 мільйонів гривень – за рахунок наближення видатків з кінця року. «А за великим рахунком, потрібно принаймні 2 мільярди гривень. Тому треба сконцентрувати всі можливі ресурси, не розпорошувати їх, шукати місцеві резерви», - зауважив Микола Азаров.

При цьому Глава Уряду підкреслив, що за рішенням місцевих громад на потреби дорожнього господарства можуть направлятися кошти субвенції на соціально-економічний розвиток територій. Є також можливість залучати фонд регіонального розвитку. Крім того, підкреслив Микола Азаров, потрібно ширше використовувати резерви наповнення бюджету розвитку територіальних громад, який згідно зі статтею 71 Бюджетного кодексу є джерелом видатків на розвиток дорожнього господарства.

«Тобто і в Укравтодору, і на місцях є потенційні можливості для розгортання робіт з відновлення пошкодженого дорожнього покриття, а також для облаштування доріг і вулиць в населених пунктах», - сказав Прем’єр-міністр, додавши, що зараз необхідно ліквідувати небезпечні ділянки і якісно підготуватися до планових ремонтів.

Можна також, відзначив  Микола Азаров, оптимізувати дорожній рух: «Продумати схеми і графіки руху великотоннажного транспорту – щоб максимально зберігати наші дороги. Цим повинні зайнятися Міністерство внутрішніх справ разом з Укравтодором та місцевими адміністраціями. Водночас треба прискорити впровадження систем автоматичного контролю за перевантаженням важкого транспорту».

«Ресурсів, на превеликий жаль, у нас небагато - порівняно з потребами модернізації дорожнього господарства. Тим більше: використовувати їх треба «прицільно» і якісно», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку