українська російська англійська
Раїса Богатирьова обговорила з представниками пацієнтських організацій питання доступу до лікування українців
06.02.2013 | 15:15
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова провела зустріч з керівниками громадських організацій, що захищають права пацієнтів, в якій взяли участь керівники Дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування в Україні (Ukrainian Community Advisory Board — UCAB) Дмитро Шерембей та Ольга Стефанишина, голова опікунської ради Центру дитячої онкогематології Національної дитячої лікарні «Охматдит» Оксана Корчинська, керівник громадської організації «Всеукраїнське товариство гемофілії» Олександр Шміло, керівники всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Курпіта та Володимир Жовтяк, голова громадської організації «Зупинимо гепатит» Дмитро Коваль.

Лідери пацієнтських організацій висловили свою стурбованість щодо наслідків, які може спричинити реалізація Закону України № 5038-VI Про внесення змін до деяких законів України про ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», що має почати діяти з 1 березня 2013 року. За їхніми прогнозами, додаткові видатки, накладені на суб’єктів господарювання внаслідок дії цього Закону, можуть значно вплинути на підвищення кінцевої ціни на лікарські засоби. «А це, в свою чергу, – зауважив Дмитро Шерембей, – обмежить їхній доступ до громадян, які мають такі захворювання, як онкологія, гемофілія, туберкульоз, гепатит, ВІЛ-інфекція, СНІД, а також кардіологічні захворювання, розлади тиску та інші, і життя яких залежить від доступу до якісних, безпечних та ефективних ліків». 

Раїса Богатирьова виклала з цього приводу позицію МОЗ України щодо ризиків, які можуть виникнути у зв’язку із впровадженням зазначеного Закону. За її словами, Міністерство охорони здоров’я виступає за те, щоб якісні імпортні препарати, які користуються попитом і в роздрібній, і в оптовій торгівлі, залишалися доступними для громадян України.

Крім того, під час довготривалої зустрічі були обговорені питання, пов’язані з організацією профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань як основи заходів з покращення громадського здоров’я, створенням єдиного реєстру пацієнтів, розвитком системи донорства в Україні, виробленням державної стратегії подолання епідемії вірусного гепатиту, та інші.

За підсумками обговорення Раїса Богатирьова дала доручення відповідним службам Міністерства підготувати матеріали для опрацювання документів із зазначених питань. Керівництво МОЗ України та лідери пацієнтських організацій дійшли згоди щодо необхідності продовження діалогу задля більш ефективного розв’язання проблем, пов’язаних із захистом прав пацієнтів, покращенням доступу до лікування громадян України та реформуванням медичної галузі.

версія для друку