українська російська англійська
МОЗ ініціює збільшення доступності знеболювальних препаратів для тяжкохворих
06.02.2013 | 14:47
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Сьогодні в Україні забезпечення знеболювальними ліками передбачено не тільки через мережу лікувально-профілактичних закладів, а й наданням допомоги такими засобами через аптечну мережу, а також в умовах стаціонару на дому.

Процедура забезпечення знеболювальними препаратами, які містять наркотичні речовини, на сьогодні здійснюється відповідно до вимог, затверджених наказом МОЗ України від 21.01.2010 р. №11 «Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я України».

Дія цього Порядку поширюється на всі заклади охорони здоров’я, внесені до Переліку, затвердженого наказом МОЗ від 28.10.2002 р. № 385.

Аналіз нині діючої системи доступності пацієнтів до знеболювальних засобів засвідчив, що існує потреба у спрощенні процедури їхнього призначення та вилучення деяких регуляторних норм. А саме виключення таких вимог, як створення великої кількості комісій, відповідальних як за призначення цих ліків, так і за знищення їхніх невикористаних рештків, а також комісій, відповідальних за звітність. Вказані норми не були дієвим механізмом контролю та запобігання витоку цих препаратів у незаконний обіг, однак впливали на швидкість прийняття рішення щодо надання допомоги пацієнту.

З метою спрощення процедури отримання хворими знеболювальних засобів, МОЗ України погоджено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я», який також погоджений всіма зацікавленими відомствами та у даний час перебуває на розгляді в КМУ.

Стосовно розширення мережі відпуску знеболювальних препаратів, то на сьогодні з цією метою Міністерством охорони здоров'я зареєстровано препарат та найближчим часом буде включено до Державного реєстру лікарських засобів, який дозволено до використання. Йдеться про таблетовану форму Морфіну.

Окрім того, до набрання чинності вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України, з метою отримання хворими на дому знеболювальних лікарських засобів, рекомендується звернутися до сімейного лікаря. Він через процедуру оформлення стаціонару на дому, здійснить необхідне призначення ліків та надасть роз’яснення з приводу їхнього використання, та у разі необхідності повернення їхніх невикористаних рештків до лікувального закладу.

 

 

 

 

версія для друку