українська російська англійська
Едуард Ставицький перебуває із робочим візитом у Литовській Республіці
06.02.2013 | 15:45
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр Едуард Ставицький перебуває із робочим візитом у складі делегації на чолі з Президентом України Віктором Януковичем у Литовській Республіці. У рамках візиту відбудеться шосте засідання Ради Президентів України і Литви.

Під час візиту запланована зустріч Віктора Януковича із Президентом Литовської Республіки Далею Грібаускайте, Прем'єр-міністром Литви Альгірдасом Буткявічюсом, Головою Сейму країни Відасом Гедвіласом. Під час переговорів пріоритетну увагу буде приділено темі європейської інтеграції України, зокрема підготовці до Саміту Україна - ЄС та укладенню Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

На порядку денному питання активізації торговельно-економічної взаємодії, співпраці у сферах транспорту, енергетики, поглиблення культурно-гуманітарних зв’язків між Україною та Литвою.

«Українська сторона постійно проводить консультації з литовськими компаніями щодо співпраці з реалізації спільних перспективних проектів у сфері енергетики», - заявив Міністр Едуард Ставицький.

Нагадаємо, 12 травня 2008 р. сторонами підписано Меморандум між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про співробітництво в галузі енергетики. Згаданий документ закріпив найбільш пріоритетні напрямки українсько-литовського енергетичного співробітництва і сьогодні є головним регулюючим інструментом взаємовідносин сторін у питаннях реалізації спільних проектів в області енергетики. Меморандум, зокрема, передбачає забезпечення безперешкодного транзиту вуглеводів з третіх країн через Україну і Литву в межах наявних технічних можливостей; початок роботи з визначення можливостей щодо налагодження транзиту електроенергії з України до Литви, сприяння в реалізації проектів з виведення з експлуатації Ігналінської АЕС і будівництва нової АЕС на території Литви, а також проектів з модернізації, ремонту та комплектації обладнання для енергетичних об'єктів, сприяння литовської сторони намірам України щодо інтеграції в європейський енергетичний ринок і впровадженню стандартів ЄС в цій області. Також з метою виходу на балтійський ринок електроенергії між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ЗАТ «DukEn Link» (Литва) підписано Меморандум про співпрацю в енергетичній сфері, а також у листопаді 2011 року підписано Меморандум між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ЗАТ «APIS BALTIJA» (Литва) з розробки можливостей здійснення поставок української електроенергії для ЗАТ «APIS BALTIJA».

версія для друку