українська російська англійська
Державна продовольчо-зернова корпорація закупить 2 млн. тонн зерна за форвардними контрактами
06.02.2013 | 16:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» з другої половини  лютого розпочне підготовку до проведення форвардних закупівель зерна. Установа планує закупити 2 млн. тонн з оплатою авансу у розмірі 70% від загальної вартості. Окрім того, Корпорація планує купити ще 2 мільйона тонн зернових за спотовими контрактами. Про це 6 лютого на брифінгу під час засідання Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. 

«Хочу звернути увагу, що Державна продовольчо-зернова корпорація з другої половини лютого розпочне підготовку до форвардної закупівлі зернових у розмірі 2 мільйонів тонн з авансовою оплатою 70% від вартості. Тобто додатково ми зможемо отримати більше 3 мільярдів гривень для сільгоспвиробників, аби у повному обсязі забезпечити весняно-польові роботи», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також він додав, що  відповідно до фінансово-кредитних домовленостей, які  наразі мають Державна продовольчо-зернова корпорація та Експортно-імпортний банк Китаю, українська сторона вже отримала 1,5 мільярда доларів для здійснення форвардних закупівель зерна.

 «Так, у межах угоди Державна продовольчо-зернова корпорація планує закупити 2 мільйона тонн за форвардними контрактами, і щонайменше 2 мільйона тонн під час спотових закупівель. Основною групою зернових, які будуть закуповуватися у вітчизняних аграріїв, стануть пшениця, кукурудза та ячмінь», − поінформував Микола Присяжнюк.

 

версія для друку