українська російська англійська
Уряд врегулював механізм виділення коштів для охорони і захисту лісів
06.02.2013 | 17:44
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. № 253. Відповідну постанову прийнято на засіданні Уряду 6 лютого 2013 року.

Згідно з цим нормативно-правовим актом, пропонується внести зміни до Порядку використання коштів державного бюджету, що виділяються для здійснення заходів з ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів, і до Порядку використання коштів державного бюджету, що виділяються для створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. № 253. Це пов’язано з тим, що, починаючи з 2013 року,  фінансування всіх лісогосподарських заходів буде здійснюватися за одним кодом економічної класифікації видатків (2281) як для одержувачів бюджетних коштів. Крім того, в бюджеті 2013 року бюджетну програму 1901060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» доповнено напрямком будівництво протипожежних доріг та придбання протипожежної техніки.

Зазначені Порядки врегульовують механізм використання коштів, передбачених у Державному бюджеті Держлісагентству за бюджетною програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» відповідно до Бюджетного кодексу України.

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем цієї бюджетної програми визначено  Держлісагентство.

Бюджетні кошти спрямовуються для фінансування:

- ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді;

- створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг;

- збереження природно-заповідного фонду;

- будівництва протипожежних доріг та придбання протипожежної техніки.

Розподіл коштів за цими напрямами здійснюється згідно із порядками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. № 253 «Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з ведення лісового і мисливського господарства та для створення захисних лісових насаджень  і полезахисних лісових смуг».

При цьому фінансування вищезазначених заходів, погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, закупівля товарів, робіт і послуг, фінансова та  бюджетна звітність про використання бюджетних коштів,  а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку. Кошти, в першу чергу, розподіляються на підприємства степової та лісостепової зони для утримання державної лісової охорони та для здійснення заходів по охороні і захисту лісів від пожеж та шкідників лісу, для придбання протипожежної та лісогосподарської техніки і виконання заходів по створенню нових лісів та відтворенню лісових насаджень.

У 2013 році на виконання заходів по вищезазначеній бюджетній програмі передбачені асигнування в цілому в сумі – 640566,5 тис. грн., в тому числі загальний фонд – 619288,2 тис. грн. і спеціальний фонд – 21278,3 тис. грн.

версія для друку