українська російська англійська
Ігор Прасолов провів робочу зустріч з Головою представництва ЄС в Україні Яном Томбінські
06.02.2013 | 17:55
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов провів робочу зустріч з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Яном Томбінські.

Під час розмови сторони обговорили актуальні питання двосторонніх відносин. Міністр економічного розвитку і торгівлі України висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч сприятиме подальшому всебічному розвиткові двостороннього діалогу між Україною та ЄС і наповнить його максимально конструктивним та прагматичним змістом.

«Євроінтеграційний вектор є незмінним ключовим пріоритетом зовнішньоекономічної політики та внутрішнього розвитку нашої держави. Євроінтеграційна стратегія України, перш за все, спрямована на здійснення системної трансформації та модернізації національної економіки, соціально – економічних реформ», - наголосив Ігор Прасолов.

Однією з головних тем, що обговорювалася під час зустрічі, були питання торговельно-економічного співробітництва та зовнішньої допомоги ЄС.

На сьогодні Європейський Союз залишається одним з найбільших торговельних партнерів нашої держави. Згідно із статистичними даними, за 11 місяців 2012 року товарообіг між Україною та ЄС склав понад 45 млрд. дол. США, що становить близько 29% загального вітчизняного товарообігу з країнами світу.

Ключовим питанням відносин Україна – ЄС є підписання та ратифікації Угоди про асоціацію, невід’ємною складовою якої є положення про зону вільної торгівлі.

«Ми очікуємо, що з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС почне діяти її ключовий інноваційний елемент - поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі. Створення зони вільної торгівлі розглядається Українською стороною як шлях подальшого взаємовигідного розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та ЄС та економічної інтеграції», – підкреслив Ігор Прасолов.

За словами Міністра, із підписанням Угоди Україна бере на себе значні зобов’язання щодо адаптації законодавства, приведення національних стандартів у відповідність до європейських, забезпечення захисту прав виробників та споживачів на європейському рівні.

«Ми усвідомлюємо той великий обсяг роботи, що має бути зроблено, і сподіваємося на підтримку з боку Євросоюзу як в рамках програм технічної допомоги, так і безпосередньо фінансових програм сприяння розвитку окремих галузей економіки», - зазначив Ігор Прасолов.

Сторони обмінялися думками щодо заходів, пов’язаних з підготовкою внутрішнього ринку до умов роботи в рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Зокрема, як повідомлялося під час зустрічі, проводяться реформи щодо технічного регулювання та стандартизації, державних закупівель тощо. На постійній основі здійснюється робота з гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу.

Наприкінці зустрічі Ігор Прасолов наголосив, що «Мінекономрозвитку докладає максимум зусиль для здійснення системних соціально-економічних реформ з метою наближення нашої країни до європейських стандартів життя і ми сподіваємось на підтримку цих зусиль з боку ЄС».

 

 

версія для друку