українська російська англійська
Уряд схвалив Концепцію Державної цільової правоохоронної програми
06.02.2013 | 18:16
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової правоохоронної програми. Ця концепція передбачає встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю (спостереження) та швидкого реагування на період до 2016 року. Відповідне розпорядження Уряд прийняв 6 лютого 2013 року.

Нормативний акт розроблено Міністерством внутрішніх справ на виконання Указу Президента України від 8 червня 2012 року № 388 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 травня 2012 року «Про заходи щодо посилення боротьби з тероризмом в Україні».

Метою прийняття акта є комплексне розв’язання проблеми забезпечення громадської безпеки та громадського порядку шляхом запровадження сучасних високотехнологічних програмно-апаратних засобів для моніторингу, фіксації, передавання інформації про стан громадського порядку та забезпечення швидкого реагування на правопорушення.

Застосування таких засобів дозволяє оперативно реагувати на злочини та встановлювати осіб, які їх учиняють. Окрім цього, вони стримують потенційних правопорушників від учинення протиправних дій, про що свідчить міжнародний досвід.

Під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу системи відеоспостереження, що встановлені в містах Києві та Донецьку, зарекомендували себе позитивно.

Концепція передбачає залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги, інших джерел, які не заборонені законодавством, у тому числі – кошти місцевих бюджетів.

версія для друку