українська російська англійська
У 2013 році Україна та ЄБРР продовжать співробітництво
06.02.2013 | 10:25
Прес-служба Міністерства фінансів

4 лютого відбулась зустріч Міністра фінансів Юрія Колобова та представників делегації Європейського банку реконструкції та розвитку на чолі з Президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті.

На заході були присутні, зокрема Віце-президент Банку Бетсі Нельсон, Керуючий Директор ЄБРР в Туреччині, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії Олів’є Декам, директор департаменту зовнішніх зв’язків Джонатан Чарльз та Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

Зустріч було присвячено обговоренню результатів діяльності Банку в Україні в 2012 році та перспективам подальшого співробітництва, а також макроекономічній та фіскальній ситуації в Україні.

Міністр фінансів відзначив пріоритетність співробітництва з ЄБРР і підкреслив, що Україна зацікавлена у продовженні плідної взаємодії з Банком.

Говорячи про стратегічні завдання цього року Юрій Колобов зазначив, що на сьогодні залучення інвестицій та покращення інвестиційного клімату в Україні є важливими складовими розвитку економіки, тому продовження реалізації структурних реформ у державі є вкрай важливим.

При цьому Юрій Колобов зазначив, що бюджетна політика 2013 року буде спрямована на поліпшення бізнес клімату, підтримку галузей економіки, залучення інвестицій та стабільне економічне зростання.

Представники ЄБРР зауважили, що незважаючи на складні економічні умови минулий рік приніс позитивні результати – це постійний діалог з центральними та місцевими органами влади в Україні, завдяки якому Банк не лише підписав низку важливих угод, а й створив необхідні умови для реалізації нових проектів у державному секторі у 2013 році.

У свою чергу Президент Сума Чакрабарті підкреслив, що співробітництво з Україною залишиться одним з найважливіших пріоритетів діяльності Банку в 2013 році, а також підтвердив готовність Банку приймати безпосередню участь у розробці заходів з подальшого покращення бізнес клімату в Україні. Сторони домовились більш тісно співпрацювати з вищезгаданих питань.

Довідково

Станом на січень 2013 року портфель ЄБРР в Україні нараховує майже 320 проектів із загальним обсягом фінансування 8,2 млрд. євро.

За період співпраці з ЄБРР (1993-2012 роки) в державному секторі економіки України укладено угод на загальну суму 2,32 млрд. євро (в рамках 24 проектів), з яких станом на 01.01.2013 використано 1,1 млрд. євро.

У даний час за підтримки ЄБРР в Україні у державному секторі економіки впроваджується 7 інвестиційних проектів (+1 проект на стадії очікування набрання чинності).

 

версія для друку