українська російська англійська
МОНмолодьспорт закликає до конструктивного діалогу під час обговорення законопроектів про вищу освіту
07.02.2013 | 09:34
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Протягом останнього часу в українському суспільстві є вкрай актуальною тема прийняття закону про вищу освіту.

Велика заінтересованість громадськості, науковців, викладачів, студентів, політиків викликана внесенням до Верховної Ради України трьох законопроектів щодо реформування системи вищої освіти.

Знаковим є те, що наше суспільство на шляху до консолідованої демократії отримало можливість висловлювати власні думки, про що й свідчить кількість зареєстрованих проектів закону.

Про намагання так званих представників студентського руху від громадськості пікетувати сьогодні біля Будинку Уряду коментує Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма: «Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України зацікавлене в прийнятті сучасного закону про вищу освіту, який врахує вимоги Європейського освітнього простору. Адже реформування зазначеної галузі є вкрай важливим і актуальними для студентів, викладачів та держави в цілому. Зрозуміло, що підходи до реформування системи вищої освіти у кожному з трьох законопроектів, які знаходяться на розгляді в профільному комітеті Верховної Ради, є різними та потребують узгодження шляхом прийняття найбільш оптимального в умовах сьогодення закону».

Євген Суліма наголосив, що для ухвалення виваженого рішення необхідно, щоб обговорення законопроектів відбулося без політизації процесу та «навішування ярликів».

«Необхідно залучати як вітчизняних експертів у сфері вищої освіти, так і зарубіжних фахівців. Окрім того, Міністерство підтримує необхідність залучення до опрацювання проектів законів представників системи вищої освіти України, органів студентського самоврядування, громадських об’єднань, роботодавців, профспілок та заінтересованих центральних органів виконавчої влади», - сказав він.

Євген Суліма зазначив, що конструктивна, виважена, продумана і головне спільна робота над проектами законів України про вищу освіту стане запорукою та підтвердженням взаємодії громадянського суспільства і держави на шляху розвитку демократії. «Результатом цієї роботи має стати прийнятий Закон України «Про вищу освіту», який забезпечить високий та якісний рівень освіти для наших громадян і міжнародну конкурентоздатність України на ринку освітніх послуг», - наголосив Перший заступник Міністра.

 

 

версія для друку