українська російська англійська
В НКЦПФР обговорили методологію оцінки та визначення кращого журналіста про фондовий ринок
07.02.2013 | 10:06
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку (АРІФРУ) провели круглий стіл на тему «Кращий журналіст фондового ринку: хто він, і за якими критеріями його обирати?». Це стало першим етапом загальнонаціонального конкурсу «Кращий журналіст фондового ринку».

Під час круглого столу організатори, партнери, члени експертного журі та безпосередньо ЗМІ обговорили методологію оцінки та визначення переможців, критерії вибору, номінації та номінантів, процедуру конкурсу та інші актуальні питання.

Відкриваючи зустріч, Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР, зауважив, що конкурс на визначення кращих журналістів, які пишуть про фондовий ринок, вперше проводиться на ринку цінних паперів. «Ми як регулятор фондового ринку перебуваємо в постійному контакті з медіа та бачимо їх професіоналізм і об'єктивність, проте вважаємо, що українська фондова журналістика має потенціал розвитку. Саме тому ми і підтримали цей конкурс, ініційований АРІФРУ. Прагнучи до досягнення максимальної користі від конкурсу, його головними принципами ми визначили об'єктивність і справедливість, відкритість і неупередженість, що відповідає і основним принципам роботи регулятора», - зазначив він.

У свою чергу Директор АРІФРУ Юрій Бойко підкреслив, що ЗМІ є основною рушійною силою для формування громадської думки, а фондова журналістика, окрім безпосереднього висвітлення діяльності ринку цінних паперів, в певній мірі підтримує його, сприяючи об’єднанню зусиль для його розвитку. «Тому, я певен, ці зусилля повинні бути гідно оцінені. Разом з провідними учасниками ринку, партнерами та членами експертного журі й ЗМІ ми зробили перший крок до обрання кращих з кращих, відкоригувавши методологію, номінації, принципи оцінки та зупинились на найбільш оптимальних варіантах. Таким чином, ми зробили ще один крок до підвищення інформаційної відкритості та прозорості вітчизняного фондового ринку», - додав він.

За результатами круглого столу його учасники визначили, що перелік номінантів, а також членів експертного журі, що оцінюватимуть конкурсантів, буде відкритим, передбачатиме можливість розширити обидві категорії та внесли корективи до методології та критеріїв оцінки. Таким чином, наразі можна говорити про погодження усіх аспектів Конкурсу з громадськістю та повну готовність до старту визначення кращих журналістів фондового ринку. З детальною інформацією щодо методології оцінки, переліку номінантів та тих, хто їх оцінюватиме, а також з усіма новинами Конкурсу можна ознайомитись на його офіційній сторінці найближчим часом.

«Сподіваюся, що проведення цього заходу стане нашою щорічною традицією і буде сприяти досягненню нашої спільної мети - розвитку фондового ринку України», - підбив підсумки бесіди Голова НКЦПФР.

Нагадаємо, що метою Конкурсу є популяризація тематики фондового ринку в журналістському середовищі, відзначення видань і журналістів, які найбільш активно і якісно висвітлюють дану тематику, об'єднання провідних журналістів національних ділових видань, учасників фондового ринку України та представників влади і створення, тим самим, додаткових сприятливих умов для розвитку галузі в цілому.

У конкурсі за підсумками минулого року оцінюватимуться усі журналісти, що пишуть на тему фондового ринку. Планується, що звання «кращих серед кращих» отримають журналісти інтернет-ЗМІ, друкованих видань та інформаційних агентств, а також в окремі номінації будуть виведені ЗМІ, що змагатимуться за звання кращих, які готують матеріали про фондовий ринок. Журі включатиме в себе експертів фондового ринку з державного сектора, асоціацій, професійних учасників фондового ринку, представників наукового співтовариства, провідних приватних інвесторів та ін.

Планується, що вже найближчим часом відбудеться опитування експертів та  підрахунок балів  учасників. Очікується, що підбиття підсумків пройде у березні, а церемонія нагородження переможців Конкурсу збере учасників проекту у квітні 2013 року.

версія для друку