українська російська англійська
Протягом 2012 року ініціатором більшості справ про банкрутство був Пенсійний фонд
07.02.2013 | 10:12
Прес-служба Міністерства юстиції

Протягом минулого року ініціатором порушення більшості справ про банкрутство був Пенсійний фонд України. Зокрема, за ініціативою цього органу було порушено понад 1,5 тисячі таких справ. Про це йшлося у звіті Міністра юстиції Олександра Лавриновича щодо діяльності Міністерства юстиції як державного органу з питань банкрутства, який відбувся під час засідання Кабінету Міністрів 6 лютого.

За словами Міністра юстиції, майже півсотні справ про банкрутство було також ініційовано Державною податковою Адміністрацією України.

Загалом, на Пенсійний фонд та ДПА минулого року разом припало понад 35 відсотків від усіх порушених справ про банкрутство. 

Усього у 2012 році справи про банкрутство стосовно усіх форм власності порушувалися 5611 разів. При цьому, за даними Ліцензійного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), ведення якого здійснює Міністерство юстиції, ліцензію на здійснення господарської діяльності арбітражного керуючого мали 2260 осіб.

Міністр юстиції також повідомив, що протягом 2012 року Мін‘юст перевірив діяльність 1952 арбітражних керуючих.

До предмету перевірок у 2012 р. обов’язково включались питання щодо вжиття передбачених законодавством заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, щодо яких арбітражні керуючі виконують повноваження керуючого санацією та ліквідатора, а також дотримання ними вимог щодо черговості задоволення вимог кредиторів в частині погашення заборгованості перед працівниками.

За наслідками перевірок Міністерство юстиції анулювало 144 ліцензії на здійснення господарської діяльності арбітражного керуючого.

 

версія для друку