українська російська англійська
НКЦПФР врегулює обслуговування операцій з цінними паперами, що розміщені та знаходяться в обігу за межами України
07.02.2013 | 15:04
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) врегулює обслуговування операцій з цінними паперами, що розміщені та перебувають в обігу поза територією України. Відповідне рішення було схвалено на плановому засіданні Комісії, що відбулося 5 лютого 2013 року.

«На сьогодні регулятор активно працює над створенням механізму, що дозволить українським емітентам комфортно та ефективно працювати не лише в Україні, а й за її межами, адже ми розуміємо, наскільки для розвитку вітчизняних компаній важливі додаткові фінансові ресурси, залучені за допомогою інструментів фондового ринку. Якщо говорити про сам порядок, то ми плануємо, що він дасть нам можливість пояснити, яким чином відбуватиметься обслуговування цінних паперів та на яких засадах відбуватиметься їх облік, якщо цінні папери знаходяться в обігу за кордоном. Перш за все, ми плануємо, що відповідний документ зможе покласти початок запровадженню таких важливих новацій як можливість надання дозволу на розміщення та обіг цінних паперів вітчизняних емітентів за межами України», - відзначив Олексій Тарасенко, член НКЦПФР, що відповідає за даний вектор роботи.

Так, змінами передбачається встановлення вимог до обслуговування обігу цінних паперів, зокрема, регламентування умов проведення депозитарними установами адміністративних операцій. «У новій редакції Положення про депозитарну діяльність ми передбачили норму щодо умов відкриття Національним депозитарієм України рахунку на ім’я іноземної депозитарної установи, де ведеться облік цінних паперів українських емітентів», - додав Олексій Тарасенко.

Найближчим часом проект документа буде розміщено на офіційному сайті Комісії, де всі зацікавлені зможуть ознайомитися з його змістом.

 

 

версія для друку