українська російська англійська
Реформування транспортних підгалузей відбуватиметься із залученням профспілкових організацій
07.02.2013 | 15:36
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Одне із основних завдань співпраці Міністерства інфраструктури України з профспілковими організаціями збереження колективів транспортно-дорожнього комплексу та зв’язку. На цьому наголосив заступник Міністра інфраструктури Володимир Корнієнко під час засідання Соціальної ради, яка відбулась 6 лютого 2013 року у Києві за участі керівників департаментів Міністерства, Укрзалізниці, Укрпошти, Державної авіаційної служби та представників профспілкових організацій залізничної, морської, авіаційної, автомобільної, дорожньої та поштової галузей.

Відтак задля визначення конкретних соціальних прав колективів та зобов’язань роботодавців заступник Міністра інфраструктури закликав профспілкові організації до активного діалогу щодо розробки галузевих угод. «Вже більше 50% роботи над галузевими угодами виконано. Однак слід прискорити опрацювання документів. Разом ми віднайдемо спільні рішення, що слугуватимуть основою галузевих угодам, які у свою чергу стануть підтримкою для колективів», - наголосив Володимир Корнієнко.

Як відомо, галузеві угоди укладаються між Міністерством інфраструктури України, профспілковою стороною та Федерацією роботодавців транспорту України з метою посилення соціального захисту працівників, підвищення ефективності, удосконалення організації та оплати, створення безпечних умов праці, забезпечення соціальних гарантій працівникам, запобігання трудовим конфліктам. Тобто, галузевими угодами регулюються норми  і гарантії, права та взаємні обов’язки сторін стосовно врегулювання виробничих, трудових та соціальних відносин.

Положення таких угод діють безпосередньо на всіх підприємствах, організаціях та в установах, що входять у сферу дії їх сторін, і є обов’язковими для застосування під час ведення соціального діалогу.

Представники профспілкових організацій, що взяли участь у нараді,  відзначили налагодженість соціального діалогу в усіх галузях. Зокрема, профспілки долучилися до процесів реформування залізничної та морської галузей. А після ухвалення рішення про реформу дорожнього господарства до комісії після її проведення увійдуть і профспілкові організацій дорожників.

У ході засідання Соціальної ради Профспілкою авіапрацівників України було піднято одне з найбільш наболілих питань – ситуація з авіакомпанією «АероСвіт». На сьогодні, як повідомив директор департаменту правового та адміністративного забезпечення Державіаслужби Віктор Романчук, продовжує працювати комісія зі встановлення причин, що призвели до нинішньої ситуації з авіаперевізником. Наразі ж Мінінфраструктури має намір контролювати питання дотримання роботодавцем своїх зобов’язань перед працівниками. «Міністерство гарантує дотримання законодавчих норм - скорочення у компанії повинні відбуватися виключно у правовому полі з обов’язковою виплатою належних компенсацій. Контроль візьмуть на себе юристи Державіаслужби. Ми не залишимо це поки не буде вирішено питання кожного працівника», - підкреслив Володимир Корнієнко.

Всеукраїнська незалежна профспілка  працівників транспорту України на засіданні Соціальної ради виступила за впровадження обов’язкової соціальної відповідальності перевізників перед своїми працівниками. На що директор департаменту автомобільного транспорту Дмитро Петухов повідомив, що у Міністерстві наразі проходить внутрішнє погодження проекту змін до Постанови Кабінету Міністрів щодо проведення конкурсу серед автоперевізників, яким буде враховано наявність колективного договору, а також нарахування додаткових балів за середню заробітну плату.

Загалом у засіданні Соціальної ради взяли участь 11 представників профспілкових організацій транспортної галузі та поштового зв’язку. Окремі пропозиції були подані Мінінфраструктури у письмовому вигляді, які будуть обов’язково розглянуті в установленому порядку. «Міністерство інфраструктури зацікавлене, щоб робота у будь-якому секторі велася відповідно до законодавства і згідно з угодами із профспілковими організаціями», - зазначив Володимир Корнієнко.

Довідково

Соціальна рада при Міністерстві інфраструктури України утворена відповідно до наказу Мінінфраструктури від 19.08.2011 №318. Співголовами Соціальної ради є заступник Міністра-керівник апарату та Голова Федерації профспілок транспортників України, голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Зі складом Соціальної ради можна ознайомитись на сайті Мінінфраструктури.

 

версія для друку