українська російська англійська
Держслужба з контролю за наркотиками розвиває міжнародне співробітництво
07.02.2013 | 15:55
Прес-служба Державної служби України з контролю за наркотиками

Державна служба України з контролю за наркотиками (ДСКН) продовжує формування та реалізацію сучасної державної наркополітики, здійснюючи координаційні, контрольно-дозвільні, суспільно-політичні та профілактичні заходи.

У межах цієї роботи ДСКН, за участю вітчизняних наукових, громадських, а також іноземних інституцій розробила Національну стратегію України щодо наркотиків на період до 2020 року, якою на основі впровадження цивілізованих світових норм передбачено удосконалення механізму контролю за наркотиками. 

ДСКН постійно розширює взаємодію та інформаційний обмін з міжнародними організаціями і компетентними органами іноземних держав у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та протидії їх незаконному обігу. Вважаючи міжнародне співробітництво одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності, у квітні 2012 року Державною службою України з контролю за наркотиками був підписаний «Меморандум про взаємовигідне співробітництво у сфері контролю за обігом психоактивних речовин і профілактики їх немедичного вживання» з Департаментом з контролю за наркотиками, тютюном і алкоголем Литовської Республіки. З метою розширення співпраці, удосконалення її основних напрямів, зміцнення правової бази сторонами було розроблено повноцінну міжвідомчу Угоду про подальшу спільну діяльність.

У ході офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Литовської Республіки, член делегації, Голова Державної служби України з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко підписав Угоду про співробітництво між ДСКН України і Департаментом з контролю за наркотиками, тютюном і алкоголем при Уряді Литовської Республіки. Угода регулюватиме практичні питання двостороннього взаємовигідного співробітництва у сфері контролю за наркотиками, сприятиме активізації обміну інформацією про контроль, здійснюваний за обігом психоактивних речовин, профілактики їх вживання, обмін науковою і правовою інформацією у цій галузі. Документ також передбачає проведення міжвідомчих конференцій, семінарів, організацію візитів експертів, реалізацію спільних науково-дослідницьких проектів, сприяння наданню консультацій з реалізації положень міжнародних нормативно-правових документів у сфері контролю за обігом наркотиків.

На думку українських і литовських фахівців, реалізація підписаної у Вільнюсі Угоди матиме позитивні політичні, правові, гуманітарні наслідки, сприятиме розвитку та зміцненню співпраці ДСКН України з Департаментом з контролю за наркотиками, тютюном і алкоголем Литви у сфері контролю за обігом психоактивних речовин та профілактики їх немедичного споживання.

версія для друку