українська російська англійська
Інформаційна сфера в Україні активно розвивається
07.02.2013 | 16:26
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Вітчизняна інформаційна сфера продовжує активно розвиватись. Зокрема, наразі в Україні працює мережа цифрового ефірного мовлення, створюються передумови для впровадження суспільного телебачення, готуються законодавчі ініціативи щодо підтримки діяльності друкованих видань тощо.

За даними Книжкової палати імені Івана Федорова, на сьогодні в країні виходить близько 5 тисяч друкованих періодичних видань, з яких - 667 комунальних. На вітчизняному інформаційному ринку представлено близько 800 телерадіокомпаній різних форм власності, з яких – 32 державні ТРК, що становить 4% від загальної кількості.

Лише за минулий рік для законодавчого забезпечення розвитку та вдосконалення медійної сфери було підготовлено 52 проекти нормативно-правових актів, частина з яких уже прийнята. Це, передусім, закони України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доставляння обов'язкового безоплатного примірника документів» тощо. З метою обмеження впливу органів державної влади та органів місцевого самоврядування на діяльність друкованих ЗМІ, Держкомтелерадіо розроблено законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Наразі на розгляді у парламенті перебувають законопроекти, які регулюватимуть сферу реклами та видавничої справи, а також створення суспільного телебачення і радіомовлення. Крім того, разом з громадськістю обговорюється питання щодо розробки законопроекту, спрямованого на покращення умов реалізації друкованих періодичних видань. Мова йде, зокрема, про спрощення порядку оформлення відповідної дозвільної документації на встановлення кіосків з продажу преси.

 

 

версія для друку