українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Питання боротьби з туберкульозом - один з пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров'я
07.02.2013 | 17:24
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров’я України  Раїса Богатирьова провела зустріч з регіональним менеджером Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією Ніколя Канто. Відбулося обговорення питань, пов’язаних із завданнями України в ході реалізації програм Глобального фонду, ключовими з яких є зміцнення фтизіатричної служби, поліпшення діагностики мультирезистентного туберкульозу, покращення доступу до лікування хворих на СНІД та посилення контролю і протидії хворобам, зокрема, в закладах пенітенціарної системи.

Ніколя Канто запевнив Раїсу Богатирьову в незмінності позиції Глобального фонду щодо підтримки зусиль, які докладає керівництво України для посилення державного лідерства у боротьбі з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом. При цьому він відзначив значний прогрес у розвитку потенціалу новоствореної Державної установи «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», оцінка можливостей якого стала основною ціллю візиту Ніколя Канто в Україну на чолі з групою спеціалістів Глобального фонду.

Така увага до Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами пояснюється тим, що, виконуючи функцію одного з реципієнтів 10-го раунду Глобального фонду за компонентом «ВІЛ/СНІД», він був затверджений Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу ще і в якості основного реципієнту, який забезпечуватиме реалізацію програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» в рамках другої фази гранту 9-го раунду Глобального фонду за компонентом «Туберкульоз». Грант спрямований на розвиток сучасної мережі з лабораторної діагностики туберкульозу, підвищення якості медичних послуг щодо діагностики та лікування для уразливих груп населення, діагностику та лікування хворих на поєднанні з ВІЛ-інфекцією форми туберкульозу, розвиток інформаційної кампанії для соціальної мобілізації суспільства для боротьби із туберкульозом.

Саме визначення спроможності Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами щодо виконання функцій основного реципієнту 9-го раунду Глобального фонду і стало основною метою візиту делегації Фонду в Україну.

Відзначивши високий рівень співробітництва між Україною та Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, сторони обмінялися думками щодо ще більшого посилення ефективності взаємодії та врегулювання проблемних питань, які виникають на цьому шляху. Зокрема, йшлося про удосконалення нормативно-правової бази для полегшення порядку отримання та використання грантів Глобального фонду основними реципієнтами, звільнення від оподаткування та обкладання митом, порядку митного оформлення вантажів, оплачених за рахунок грантів. Це, наголошувалося на зустрічі, підвищить ефективність використання міжнародної допомоги для протидії соціально небезпечним хворобам в Україні і, як результат, покращить результати цієї протидії. Було вирішено створити спільну робочу групу з представників Глобального фонду, МОЗ України і громадських організацій, що опікуються проблемами хворих на туберкульоз та СНІД, для вироблення єдиної позиції з тих чи інших проблем та підготовки пропозицій з їхнього розв’язання.  

Питання боротьби з туберкульозом та іншими соціально небезпечними хворобами залишається одним із пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку, наголосила Раїса Богатирьова. За словами Міністра охорони здоров’я, ключові напрями для подолання епідемії туберкульозу в Україні – це поліпшення соціального благополуччя, фінансування протитуберкульозних заходів та раціональне використання коштів, в тому числі, наданих міжнародними благодійними організаціями.

Довідково

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією є однією з найбільших міжнародних фінансових установ, яка інвестує світові грошові ресурси для порятунку людських життів. За період з моменту свого створення в 2002 році Глобальний фонд став основним джерелом фінансування програм з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. До теперішнього часу затверджено фінансування понад 1000 програм в 150 країнах на суму 22.6 млрд. дол. США. Фонд надає четверту частину міжнародного фінансування для боротьби зі СНІДом, дві третини - з туберкульозом і три чверті - з малярією.

 

 

версія для друку