українська російська англійська
Забезпечення пожежної та техногенної безпеки місць з масовим перебуванням людей під особливою увагою Уряду
07.02.2013 | 17:34
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Забезпечення пожежної та техногенної безпеки місць з масовим перебуванням людей під особливою увагою Уряду. Про це під час брифінгу повідомив заступник Голови Держтехногенбезпеки України, Голова комісії з проведення реорганізації Держтехногенбезпеки України Ігор Гасек.

Останнім часом в Україні та світі фіксуються трагічні випадки загибелі та травмування людей у місцях із масовим перебуванням людей. Лише за останній рік на об’єктах з масовим перебуванням людей в Україні виникло 1376 пожеж, внаслідок яких загинуло 16 осіб, ще 16 – отримали травми.

Державна служба з надзвичайних ситуацій підсилила профілактичну роботу в місцях із масовим перебуванням людей. 29 січня на територіальні підрозділи Держтехногенбезпеки була направлена вказівка щодо проведення аналізу та моніторингу наглядових справ. За попереднім підсумками, з 5000 об’єктів із масовим перебуванням людей, що функціонують в Україні, істотні порушення зафіксовані у 300.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій звернулася з листом до Прем’єр-міністра України та отримала підтримку стосовно здійснення комплексу організаційно-практичних заходів, спрямованих на покращення стану пожежної та техногенної безпеки у культурно-видовищних закладах, зокрема нічних клубах, ресторанах та інших розважальних закладах. Протягом лютого органи державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки здійснять позапланові перевірки об’єктів із масовим перебуванням людей, за результатами яких буде проінформовано Кабінет Міністрів України та вжито відповідні заходи.

«На сьогодні наглядові контролюючі органи Державної служби з надзвичайних ситуацій не мають за мету перешкоджати діяльності закладів, водночас закликають підприємців відповідально ставитись до питань протипожежної безпеки. Адже це питання безпеки життя та здоров’я працівників та відвідувачів культурно-видовищних закладів. Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає власників закладів із масовим перебування людей уже зараз подбати про протипожежну безпеку своїх закладів відпочинку та усунути існуючі порушення протипожежної безпеки з метою попередження загибелі та травмування людей», - підкреслив Ігор Гасек.

На території України розташовано близько 4,8 тис. культурно-видовищних закладів, з них 771 - нічних клубів, 2,4 тис. ресторанів, 1,6 тис. інших розважальних закладів, близько 300 з яких експлуатується з порушеннями вимог пожежної безпеки, що створюють загрозу виникнення пожежі або перешкоджають її гасінню та евакуації людей.

«Найбільш поширеними порушеннями вимог пожежної безпеки на цих об’єктах є: відсутність та несправність систем автоматичного протипожежного захисту, невідповідність евакуаційних шляхів та виходів вимогам пожежної безпеки, несправність електрообладнання та систем блискавкозахисту, відсутність вогнезахисної обробки будівельних конструкцій та елементів, приміщення об’єктів не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння», - повідомив під час брифінгу заступник директора Департаменту-начальник управління пожежної безпеки Віталій Демешок.

За результатами перевірок будуть вжиті відповідні заходи та проінформовано Кабінет Міністрів України. Виявлені порушення на зазначених об’єктах, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей або перешкоджають гасінню пожежі та евакуації людей, а також об’єкти, де виявлятимуться істотні порушення, будуть висвітлюватись в засобах масової інформації.

Довідково

До об’єктів з масовим перебуванням людей відносяться об’єкти з постійним або тимчасовим перебуванням у них від 50 та більше осіб. Перевірка цих об’єктів здійснюється щороку, як об’єктів з високим ступенем ризику. Проведений аналіз наглядових справ свідчить про наявність суттєвих порушень у протипожежному захисті таких закладів.

 

версія для друку