українська російська англійська
На Волині 413 соцпрацівників допомагає родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах
08.02.2013 | 12:50
Волинська ОДА

З липня 2012 року на Волині прийнято на роботу 413 соціальних працівників, головне завдання яких - здійснення соціального супроводу сімей та осіб, які опинились в складних життєвих обставинах. 

7 лютого побачити їх роботу на власні очі та переконатися в її важливості волинські журналісти мали змогу в ході прес-туру «Оновлення країни: підсумки трьох років». Представники ЗМІ відвідали Катерину Драницьку, яка працює соціальним працівником у Піддубцівській сілській раді Луцького району та курує два села – Піддубці та Гаразджу. Пані Катерина проводить роботу з неблагополучними сім’ями, допомагає багатодітним сім’ям, працює з одинокими пенсіонерами. Окрім того, вона проводить позакласні заняття у школах, на яких розповідає дітям про необхідність здорового способу життя та роз’яснює небезпеку вживання алкоголю, тютюнопаління та наркотичних речовин. Залучає спонсорів для надання гуманітарної допомоги дітям з сімей уразливих категорій, сприяє у працевлаштуванні, навчанні, своєчасному отриманні державних соціальних допомог та послуг, організації медичного обстеження та лікування.

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк, який також взяв участь у прес-турі, наголосив на важливості роботи соціального працівника безпосередньо на місцях: «Вони – посередники  між органами влади та людьми. Завдяки їх роботі ми виявляємо проблеми і вирішуємо їх. Окрім того, без допомоги соціального працівника не обійтися, коли йдеться про забезпечення дотримання прав дітей».

До слова, тільки минулоріч фахівці відвідали майже 46 тисяч сімей з дітьми, які потребують підтримки. Спеціаліст не лише виявляє ранні сімейні кризи, а й надає необхідну допомогу у вирішенні проблем, зокрема, запобігає вилученню дітей із сім`ї, допомагає соціально неадаптованим родинам у набутті навичок відповідального батьківства. Під соціальним супроводом в області перебуває 1547 сімей, де виховується 3904 дитини.

Так, у Луцькому райцентрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює 29 фахівців із соціальної роботи. Проінспектовано 1634 сім’ї, охоплено соціальним супроводом 89 родин, де в них виховується 221 дитина.

версія для друку