українська російська англійська
Аграрії чекають відкриття "свого" банку
08.02.2013 | 12:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У поточному році розпочне свою роботу Державний земельний банк. Він забезпечить аграріїв кредитами за відсотковими ставками, вдвічі нижчими від поточних ставок комерційних банків. А співпраця Зембанку з ЄБРР допоможе залучити додаткові кредитні ресурси для сільгоспвиробників. Окрім того, діяльність фінустанови покликана забезпечити ефективний механізм регулювання у сфері обороту земель сільськогосподарського призначення.

Використовуючи досвід інших країн, де земельні банки існують вже не перший рік, в Україні минулого року створили вітчизняний аналог цієї фінансової установи. Цьогоріч банк вже розпочне свою роботу. Основним його завданням є пошук можливих шляхів зниження кредитних ставок для аграріїв. Зокрема, установа надаватиме середньо- та довгострокові кредити вітчизняним сільгосптоваровиробникам, впливаючи на загальну кредитну політику.

«Ми маємо на меті отримати фінансову установу, яка б займалася іпотечним кредитуванням і надавала б селянам кошти під прийнятні відсотки. За нашими підрахунками, відсоткова ставка Земельного банку буде коливатися на рівні 10% річних. Тобто вдвічі нижче поточних ставок комерційних банків», − зазначив директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства України Баграт Ахіджанов.

У цьому році Земельний банк вже має розпочати свою роботу. Однак, для виконання своїх повноважень як спеціалізованої установи для іпотечного кредитування, необхідно реалізувати ще одне положення – передати в управління банку землі сільськогосподарського призначення, які стануть капіталом для надання дешевих кредитів аграріям. Тому з 1 січня 2013 року розпочато інвентаризацію державних земель сільськогосподарського призначення з метою внесення їх до статутного капіталу Державного земельного банку.

Окрім того, Земельний банк має забезпечити впровадження ефективного механізму державного ринкового регулювання у сфері обороту земель сільськогосподарського призначення.

«Це не просто комерційний банк. Він буде виконувати дві функції: комерційну − видавати аграріям кредити під 6-8% річних під заставу землі, і господарську − розпоряджатися державною землею. Тож земельний банк стане для інвесторів додатковим сигналом надійності українського агропромислового сектору», − зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, що 6 вересня 2012 Верховна Рада прийняла рішення про створення в Україні Земельного банку. У жовтні 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав закон №5248-VI «Про внесення змін до закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо Державного земельного банку», який визначає механізм формування статутного капіталу Земельного банку. А на виконання Закону Урядом прийняті відповідні рішення «Про створення Державного земельного банку» та «Про затвердження Статуту Державного земельного банку».

 

 

версія для друку