українська російська англійська
Приморським містам пропонують запровадити на базі навчальних закладів "Школу юнг"
08.02.2013 | 12:47
Прес-служба Міністерства оборони

Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України пропонує керівництву низки приморських міст України підтримати ініціативу щодо створення на базі навчальних закладів гуртка військово-патріотичного спрямування “Школа юнг”.

Так, командувач вітчизняних ВМС віце-адмірал Юрій Іл’їн провів заслуховування відповідних посадових осіб з питань функціонування та перспектив розвитку проекту “Гурток військово-патріотичного спрямування “Школа юнг”, реалізація якого розпочалася восени минулого року у Севастополі на базі Академії ВМС імені П.С.Нахімова.

Враховуючи набутий досвід та актуальність даної роботи з точки зору посилення виховання свідомих захисників Батьківщини, прийнято рішення проводити роботу щодо поширення проекту в інших містах і регіонах, насамперед в місцях базування сил флоту. У направлених листах керівника виду Збройних Сил до міських голів Євпаторії, Керчі,  Одеси, Очакова та Феодосії пропонується розглянути питання щодо створення такого гуртка на базі навчального закладу міста. При цьому віце-адмірал Юрій Іл’їн наголошує, що Академія ВМС імені П.С.Нахімова готова надати методичну допомогу, відповідні навчальні плани та матеріали для проведення занять. Водночас Командування ВМС ЗС України сприятиме у функціонуванні гуртка шляхом забезпечення відвідування кораблів та військових частин флоту, участі українських військових моряків у проведенні практичних занять тощо.

У командуванні національних ВМС переконані, що впровадження даного проекту слугуватиме як поглибленню шефської співпраці флоту з регіонами і містами України, так і формуванню у нового покоління почуття патріотизму, якостей свідомого захисника Вітчизни.

Довідково

5 вересня 2012  року у Севастополі, в клубі Академії Військово-Морських Сил імені П.С.Нахімова відбулося урочисте відкриття першого набору до започаткованого за ініціативи командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Юрія Іл’їна гуртка військово-патріотичного спрямування “Школа юнг”. Його вихованцями стали 36 дітей військовослужбовців Севастопольського гарнізону і вихованці міських дитячих будинків №1 і №2.

Програма навчання передбачає засвоєння вихованцями морської справи, основ корабельної організації, основних віх історії Українського військового флоту тощо. Більшість часу підготовки вихованців відведено практичним вправам, відвідуванню  кораблів і частин.          

версія для друку