українська російська англійська
За два роки дві провідні лікарні Волині отримали від держави обладнання на 60 млн. грн.
08.02.2013 | 13:03
ВОЛИНСЬКА ОДА

Сучасне обладнання Волинської обласної клінічної лікарні дозволяє щодня фахівцям проводити близько 60 оперативних втручань високої складності. За два роки обласна та міська лікарні отримали  від держави обладнання на 60 млн. грн. Про це розповів головний лікар медичного закладу Іван Сидор під час прес-туру для волинських ЗМІ «Оновлення країни: підсумки трьох років», який відбувся 7 лютого.

Головний лікар обласної лікарні розповів, що з 2010-го запрацював новий лікувальний корпус, оснащений фізіотерапевтичним обладнанням європейського виробництва.  З травня 2012 року почав успішно функціонувати ще й лікувально-діагностичний центр, оснащений високотехнологічною апаратурою.

Нагадаємо, що на виконання двох доручень Президента України лікарні було виділено кошти на придбання сучасного медобладнання. Зокрема, у 2011-му - 18 млн. грн. для придбання рентген-операційного ангіографічного блоку Toshiba та надсучасного комп’ютерного томографа. Перевагами нових апаратів є значне зниження променевого навантаження на пацієнтів та персонал, високий рівень візуалізації, що дало змогу значно розширити спектр та кількість лікувально-діагностичних заходів. Торік з державної казни спрямовано ще 18 млн. грн. на купівлю магнітно-резонансного томографа. Нині  завершуються роботи з його монтажу.   Введення в дію МРТ такого високого класу дає змогу значно покращити якість та швидкість діагностики захворювань всіх органів та систем організму, в першу чергу онкологічної патології та захворювань центральної нервової системи.

Іван Сидор, спілкуючись з журналістами, підкреслив, що завдяки новітнім технологіям, запровадженим у 2010-2012 рр.,  у лікарні щороку отримують високоспеціалізовану медичну допомогу біля 30 тис.  стаціонарних хворих. Здійснюється 15 тис. оперативних втручань високої складності, щодня -  близько 60.

Разом з тим, за цей період вдалося значно зміцнити матеріально-технічну базу лікарні, зокрема, проведено реконструкцію, капітальний ремонт у 18-ти стаціонарних і параклінічних відділеннях, а також замінили 5 тис. квадратних метрів покрівлі. 

 

версія для друку