українська російська англійська
Мін'юст пропонує припиняти діяльність підприємців, які не мають найманих працівників, негайно після подачі заяви
08.02.2013 | 14:36
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції пропонує кардинально полегшити процедуру припинення діяльності підприємців, які не мають найманих працівників.

З цією метою Міністерством виносяться на громадське обговорення проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заявницького принципу державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників».

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроекти передбачають істотне полегшення процедур, що застосовуються під час припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників. Зокрема, законодавчі зміни спрямовані на запровадження заявницького принципу припинення такої діяльності.

Після  ухвалення даної законодавчої ініціативи, за словами Міністра юстиції, для припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем, яка не має найманих працівників, досить буде лише подати заяву державному реєстратору про припинення підприємницької діяльності. Після чого таке припинення буде зареєстроване негайно.

Передбачається, що подібне істотне полегшення процедури створить сприятливі умови для припинення малого бізнесу в Україні – спростить та здешевить відповідну процедуру, кардинально скоротить  час на її проведення. Крім того, це зменшить черги до державних реєстраторів.

Зауваження та пропозиції до указаних проектів законів прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 1 березня 2013 року на адресу:  01001 миїв, вул. Городецького, 13, Міністерство юстиції України, Департамент взаємодії з органами влади. Адреса електронної пошти: t.klochko@minjust.gov.ua .

версія для друку