українська російська англійська
"Дніпро" презентувало у Мінську збірник творів Прокоповича, які досі не видавалися
08.02.2013 | 15:15
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

На ХХ Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку державне видавництво «Дніпро» представило цілу низку історичних, краєзнавчих та культурологічних книг, які гідно презентують не лише якісну поліграфічну галузь, але й досягнення української науки, культури тощо.

Так, увагу відвідувачів форуму, серед яких були і представники української діаспори, привернув збірник творів Теофана Прокоповича (упорядник – Володимир Литвинов). Він містить праці відомого філософа, які не ввійшли до тритомника, опублікованого 30 років тому.

«Відтак, цю книгу можна вважати четвертим томом філософських праць мислителя, куди входять переклади з латиномовних рукописів «Поетика», окремі розділи «Риторики» тощо, - зазначив директор видавництва Олександр Кудрявцев. - Інші твори подаються в перекладі з російської та давньої української - трагедокомедія «Володимир» (присвячена Іванові Мазепі), діалоги, «Духовний регламент», «Слово про владу й честь царську» та ін.».

Свого читача на білоруській землі знайшло видання авторства Тетяни і Олександра Остаповець «Крізь епоху… Історія села Купчинці Іллінецького району Вінницької області». Житель Мінська Микола Кравець був приємно вражений, побачивши на виставці краєзнавчу розвідку про свою малу батьківщину, де він народився й виріс. У книзі, на основі архівних матеріалів, свідчень очевидців й учасників подій, відтворена історія одного із стародавніх українських сіл.

Зазвичай для українців, котрі проживають в Білорусі, міжнародна виставка – це нагода придбати книжкові новинки українською мовою. Велике зацікавлення відвідувачів виставки викликала книга Анатолія Дімарова «Прожити й розповісти. Вибрані твори», в якій осмислюються справжні життєві цінності, взаємозв’язок часу та людських доль.

Нагадаємо, національна експозиція «Книги України», представлена в Мінську, складається з понад 300 видань, книжкових новинок близько 40 вітчизняних видавництв - «Дніпра», «Картографії», «Фоліо», «Грані-Т», «Балтії-Друк», «Самміт-книги» та ін.

7 лютого в рамках роботи виставки проходив День української книги, під час якого відбулася низка презентацій вітчизняних видань. Участь у заходах взяли представники української делегації, відвідувачі та учасники виставки, а також представники посольств України та Литви в Білорусії тощо.

 

версія для друку