українська російська англійська
Близько 380 тонн меланжу відправлено з Харківщини до підприємств ОПК Росії з метою подальшої утилізації
08.02.2013 | 16:55
Прес-служба Міністерства оборони

8 лютого на Харківщині, неподалік селища Шевченкове, в розташуванні Складу ракетного пального Сухопутних військ завершилися планові заходи щодо завантаження і відправки близько 380 тонн компоненту ракетного пального меланж. Небезпечну рідину у 7 спеціальних залізничних цистернах направлено до Російської Федерації з метою подальшої утилізації на підприємствах оборонно-промислового комплексу.

«Це вже друга партія меланжу, яку ми відправили з частини після відновлення співпраці з міжнародною організацією наприкінці 2012 року. Перші сім цистерн кількістю 375 тонн було відправлено торік 18 грудня», – повідомив командир Складу  ракетного пального Сухопутних військ підполковник Олександр Ніколаєв.

За його словами, повністю позбавитися від меланжу вдасться протягом першого півріччя цього року. Усі необхідні кошти для цієї справи вже надійшли.

Даний захід відбувся у межах успішної реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ, відповідно до якого передбачено вивезення всієї кількості небезпечної рідини з Харківщини у кількості понад 2,7 тисяч тонн меланжу, що зберігалися тут станом на початок грудня 2012 року.

Фінансову сторону забезпечення даного довгострокового проекту, який розпочато у 2009 році, повністю узяли на себе Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Угорщина, Фінляндія, Чехія та Швеція.

Після вивезення другої партії меланжу на Харківщині залишається ще понад 2,2 тисячі тонн меланжу та речовин інших типів.

 

 

версія для друку