українська російська англійська
Костянтин Грищенко: Закупівля українського медичного обладнання прискорить технічне переоснащення лікарень
08.02.2013 | 19:33
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

8 лютого ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулася нарада з питань розвитку вітчизняного виробництва медичної техніки та виробів медичного призначення. У нараді взяли участь виробники української медичної техніки, представники МОЗ, Мініфіну, Мінекономрозвитку, Мінпромполітики, МЗС, Національної академії медичних наук, Держінформнауки та Держлікслужби.

Відкриваючи нараду, К.Грищенко підкреслив, що питання підтримки вітчизняних товаровиробників є одним з пріоритетів керівництва держави. Віце-прем’єр-міністр нагадав, що у 2010 році в Міністерстві закордонних справ України була створена Рада експортерів, яка забезпечила прямий діалог між відомством та діловими колами. «За відносно короткі строки нам вдалося досягти вагомих результатів у виведенні компаній з різних галузей на міжнародні ринки. На новій посаді планую продовжити цю роботу, зосередившись на підприємствах медичної галузі», - зазначив К.Грищенко.

Віце-прем’єр закликав учасників наради до більш конструктивної взаємодії у зв’язку із тенденцією щодо поступового зменшення частки вітчизняного виробника медичного обладнання на внутрішньому ринку. Під час дискусії, зокрема, обговорювалося питання формулювання державної політики із закупівлі вітчизняної медичної техніки закладами охорони здоров’я. «Ця політика повинна бути абсолютно прогнозованою та зрозумілою для вітчизняних товаровиробників. Виходжу з того, що закупівля вітчизняної продукції дозволить швидше і з меншим навантаженням на бюджет проводити технічне переоснащення лікарень, а відтак - забезпечити доступ значно більшої кількості громадян до якісної медичної допомоги», - підкреслив К.Грищенко.

У свою чергу, учасники наради наголосили на важливості закріплення в Державному бюджеті видатків на закупівлю медичного обладнання саме українського виробництва.

Особлива увага під час наради була приділена проблемі існуючої заборгованості перед виробниками за поставлену техніку та обладнання.

У контексті реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу» на нараді було обговорено питання виробництва вітчизняними підприємствами автомобілів «швидкої допомоги». «Всі добре розуміють, що які б підходи до управління викликами ми не намагалися запровадити, як активно не встановлювали б системи GPS, ситуацію кардинально не змінити без збільшення кількості автомобілів екстреної допомоги»,- зазначив К.Грищенко.  Представники таких компаній, як «НВК КРАС», НВО «Практика» та «Пожспецмаш» запевнили у готовності в найкоротші терміни та за умови фінансування виробити необхідну кількість автомобілів швидкої допомоги із використанням українських комплектуючих.

 

версія для друку