українська російська англійська
Україна досягла прогресу в підготовці до виконання другої фази угоди з Глобальним фондом щодо протидії туберкульозу
08.02.2013 | 19:45
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Україна зосередить увагу на налагодженні вчасної діагностики та ефективного лікування хворих на звичайний туберкульоз під час завершення першої фази 9-го раунду гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Виконання цих завдань дозволить зосередитися на вирішенні складної проблеми поширення стійкого до препаратів туберкульозу та ко-інфекції ВІЛ/ТБ під час наступної фази гранту. Про це заявила Голова Держслужби України соцзавхорювань Тетяна Александріна під час партнерської щодо обговорення та аналізу готовності України до реалізації другої фази за компонентом «Туберкульоз».

У зустрічі взяли участь регіональний менеджер Глобального фонду у Східній Європі та Центральній Азії Ніколас Канту, керівник програми з туберкульозу та туберкульозу із множинною лікарською стійкістю Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Масуд Дара, представники Державної установи «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України», Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», який забезпечує наразі виконання перехідної фази грантової угоди з Глобальним фондом. Планується, що реалізація другої фази гранту розпочнеться в липні 2013 року, а до цього часу здійснюватиметься завершальна стадія активностей в рамках першої фази, за виконання яких відповідатиме основний реципієнт – Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».

За словами Голови Держслужби України соцзахворювань, належна координація виконання заходів програми має колосальне значення, оскільки вони повинні бути узгоджені із Загальнодержавною цільовою соціальною програмою протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 рр.

«Ми повинні зосередити увагу на ефективності завершальної стадії першої фази, яка покликана удосконалити виявлення та лікування туберкульозу. На сьогодні, в усі регіони України закуплене обладнання, яке дозволяє здійснювати скринінг населення на туберкульоз. Це експрес-тестування, яке дозволяє скоротити строк виявлення наявності у людини туберкульозу та стійкість до препарату рафампіцин з трьох тижнів до трьох годин. Наше  завдання - здійснити моніторинг за налагодженням процесу діагностики у регіонах для досягнення індикаторів першої фази. Друга ж фаза дозволить нам зробити акцент на подолання мультирезистентної форми захворювання. В рамках другої фази планується закупівля сучасного діагностичного обладнання та тест-систем, що дозволить вчасно виявляти мультирезистентний туберкульоз, призначати ефективні схеми його лікування», - заявила Т.Александріна.

За її словами, щоб покращити моніторинг Держслужба України соцзахворювань планує протягом цього місяця провести нараду з координаторами регіональних програм Глобального фонду – «Зупинимо туберкульозу в Україні». На ній будуть обговорені оптимальні алгоритми розрахунку потреби у препаратах для кожної області та формування запасу ліків, щоб не допустити перерви у лікуванні, яка спричинить ускладнення хвороби.

Під час зустрічі міжнародні партнери визнали прогрес України в частині організації виконання майбутньої фази, основні вимоги та стандарти Глобального фонду щодо основного реципієнта та субреципієнтів грантових коштів. Було прийнято рішення перегляду індикаторів програми Глобального фонду для узгодження із Загальнодержавною цільовою соціальною програмою протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016.

 

версія для друку