українська російська англійська
Розбудова електронного урядування в Україні виходить на фінішну пряму
08.02.2013 | 20:00
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко взяв участь у нараді щодо реалізації напряму реформ «Електронне урядування» під головуванням віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула. Виступаючи на нараді, Голова Держінформнауки доповів про заходи Агентства, які здійснювалися впродовж 2012 року та були націлені на розвиток електронного урядування в Україні в рамках реалізації Національного плану дій.

Зокрема, у 2012 році створено систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Як свідчить досвід дослідної експлуатації цієї системи, вона забезпечує надсилання документів виключно в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. Також система може бути інтегрована з системами електронного документообігу, які сьогодні функціонують в органах виконавчої влади.

Крім того, минулого року розпочато впровадження автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності». Ця система дозволить вирішити проблему прийому від суб’єктів господарювання звітності у електронному вигляді для всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування. На сьогодні створено першу чергу системи.

Також Держінформнаукою створено єдиний інформаційний веб-ресурс звернень громадян та запитів на публічну інформацію до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Розпочато процес реєстрації органів влади. Наразі зареєстровано 17 міністерств та відомств.

У 2012 році Кабінетом Міністрів схвалена Концепція створення та функціонування інформаційної системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, яка забезпечить передачу необхідних даних за запитами в автоматичному режимі, оновлення первинних даних у разі їх зміни, пошук та узагальнення необхідної інформації під час взаємодії державних органів.

У 2013 році основні зусилля Держінформнауки в напряму розвитку е-урядування будуть спрямовані на вдосконалення законодавства у сфері інформатизації, розгортання робіт зі створення інформаційної системи електронної взаємодії державних інформаційних ресурсів та впровадження в постійну експлуатацію систем, що були створені  в попередні роки.

Також на цей рік запланований остаточний перехід Секретаріату Кабінету Міністрів України на безпаперовий документообіг.

 

 

 

версія для друку