українська російська англійська
Анатолій Максюта зустрівся з представниками громадськості
08.02.2013 | 20:04
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У 2012 році, не зважаючи на відновлення рецесійних тенденцій в більшості країн Європи, внаслідок чого спостерігалось зниження попиту на традиційну продукцію вітчизняного експорту (зокрема, металопродукцію), в Україні в цілому мало місце економічне зростання. За підсумками року в цілому зростання ВВП становило на рівні 0,2 відсотка, яке підтримано в основному розширенням внутрішнього попиту. На цьому наголосив 7 лютого Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта на зустрічі з членами Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день Урядом розробляється Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яка націлена активізувати виробничий сектор, внутрішнє виробництво, і таким чином, по суті змінити структуру економіки, яка сьогодні є відкритою, фактично незахищеною від конкуренції більш сильних економік.

У своєму виступі Анатолій Максюта виділив найголовніше: це підвищення конкурентоспроможності економіки, покращення інвестиційних умов, підтримку національного товаровиробника та реалізацію політики імпортозаміщення, розвиток високотехнологічних перспективних секторів, проведення структурних реформ у стратегічних секторах. Також, Уряд має намір активізувати інноваційні процеси в економіці.

Серед інших напрямів роботи, що ставить перед собою Уряд є: реформування та модернізація паливно-енергетичного комплексу, інфраструктурної галузі,  підвищення енергоефективності, проведення комплексних структурних змін у житлово-комунальному господарстві.

Один з пріоритетів Програми розвитку - це міжнародне співробітництво та розвиток експортного потенціалу.

У зовнішньоекономічній сфері проводитиметься прагматична політика щодо подальшого розвитку торговельно-економічних відносин України з іншими країнами світу. Очікується підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Укладання та започаткування процесу її ратифікації. Продовжуватимуться процеси гармонізації системи технічного регулювання з вимогами ЄС, відбудеться спрощення митних процедур.

На всі запитання представників громадськості були надані відповіді, а також голови громадських рад при органах виконавчої влади  мали змогу висловили свої пропозиції.

 

 

версія для друку