українська російська англійська
Україна здатна взяти на себе роль лідера в європейському регіоні у подоланні епідемії СНІДу та туберкульозу
08.02.2013 | 20:35
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Україна здатна взяти на себе роль лідера в європейському регіоні у питаннях подолання епідемії СНІДу та туберкульозу. Про це під час зустрічі з Міністром охорони здоров'я України Раїсою Богатирьовою наголосив регіональний директор Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) у Східній Європі і Центральній Азії Жан-Елі Малкін, відзначивши прогрес, який спостерігається останнім часом в Україні у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД. За словами пана Малкіна, це стало результатом послідовних, системних та активних дій з боку керівництва України в цілому та Міністра охорони здоров'я України, зокрема. Разом з тим регіональний директор ЮНЕЙДС вважає за необхідне докласти ще чимало зусиль для покращення доступу до лікування людей, які живуть з ВІЛ.

Саме цей пріоритет покладено в основу Концепції Загальнодержавної соціальної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, робота над якою найближчим часом буде завершено. Ця Концепція розроблялася з урахуванням результатів аналізу виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки та за підтримки ЮНЕЙДС.

Раїса Богатирьова запевнила свого співрозмовника в тому, що МОЗ України сприятиме якомога швидшому затвердженню Загальнодержавної соціальної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки на законодавчому рівні. Міністр наголосила на тому, що Програма буде містити весь спектр заходів, спрямованих на досягнення Цілей розвитку тисячоліття ООН щодо зупинення до 2015 року поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і скорочення їхніх масштабів. Метою Програми, за словами Міністра, є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом забезпечення державою сталості системи надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у контексті реформи системи охорони здоров’я та соціальної сфери.

«Ми високо цінуємо допомогу та підтримку, яку надає Україні ЮНЕЙДС та Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, в тому числі, щодо нашого прагнення посилити державне лідерство у боротьбі із соціально небезпечними хворобами, – зауважила Міністр охорони здоров’я. – Це мотивує нас до динамічної розбудови Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами». Сьогодні, за словами Раїси Богатирьової, ця новостворена державна установа проходить ряд процедур моніторингу, контролю та оцінок для підтвердження на відповідність статусу основного реципієнту програм Глобального фонду. «Ми рішуче налаштовані на досягнення поставленої мети, яка полягає в тому, щоб в результаті розвитку та укріплення кадрового та інституційного потенціалу Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами став поруч з іншими аналогічними світовими центрами», – підкреслила Міністр.

З свого боку, регіональний директор ЮНЕЙДС пообіцяв, що його організація і надалі підтримуватиме Міністерство охорони здоров’я України для пришвидшення досягнення результатів на цьому шляху. Пан Малкін також висловився за необхідність вдосконалення правового середовища в Україні для подолання існуючих перепон у наданні нашій країні міжнародної допомоги для посилення боротьби із СНІДом, туберкульозом та іншими соціально небезпечними хворобами, а також за підвищення доступності лікувальних препаратів хворим на ВІЛ/СНІД. 

Раїса Богатирьова зазначила, що Міністерство охорони здоров’я України готово ініціювати позитивні зміни українського законодавства з цього питання, а також проведення міжнародної конференції за участю національних і міжнародних структур та пацієнтських організацій для узгодження спільної стратегії дій із зниження вартості лікарських засобів для хворих на СНІД та покращення доступу до лікування. На думку учасників зустрічі, до участі в цій конференції було б доцільно долучити Міністерство фінансів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство доходів і зборів України. «В ЮНЕЙДС вважають цю пропозицію актуальною та готові сприяти в її реалізації», – підкреслив Жан-Елі Малкін, додавши, що головне завдання сьогодні для кожної країни – виявити причини, які перешкоджають доступу хворих до лікування та усунути їх.

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова дала доручення розпочати підготовку цього заходу, який вирішено провести навесні цього року.

Довідково

Об’єднана програма Організації Обєднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) заснована в 1995 році у відповідності до резолюції Ради з економіки та соціальної сфери ООН и розпочала роботу в січні 1996 року. Об'єднана Програма ООН з ВІЛ/СНІДу – це інноваційний проект ООН, який використовує можливості і ресурси десяти агенцій системи ООН та спонукає їх до колективних дій проти епідемії ВІЛ/СНІДу. Узгоджені заходи з ВІЛ/СНІДу, що впроваджуються системою ООН в країнах, координуються через Тематичну Групу та об'єднану програму з ВІЛ/СНІДу.

 

 

 

версія для друку