українська російська англійська
Держінформнауки підтримує вітчизняні новітні технології
11.02.2013 | 09:46
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

На сьогодні більшість міських котелень в системі теплокомуненерго знаходяться в аварійному стані, устаткування практично всіх котелень, а це більш ніж 10 000 одиниць котлів, має знос понад 80%, а коефіцієнт корисної дії коливається на межі доцільності: майже дві третини українських котелень мають коефіцієнт корисної дії (ККД) нижче 80%.

В умовах критичного стану системи централізованого теплопостачання питання розроблення вітчизняних технологій для цієї сфери потребує рішень, що за своєю енергоефективністю відповідають світовому рівню, а економічно є більш доступними.

За підтримки Держінформнауки в рамках державного замовлення на створення новітніх технололгій Інститутом технічної теплофізики НАН України розроблено повний комплект робочої документації на серійне виробництво водогрійного газового котла теплопродуктивністю 1,25 МВт з утилізатором теплоти вихідних газів. Виготовлений дослідний зразок вже встановлено в котельні одного з житлових масивів Київського району м. Харкова і успішно проведено теплотехнічні випробування та сертифіковано.

За основними техніко-економічними характеристиками він перевершує показники роботи котлів не тільки вітчизняних, але й імпортних виробників. Споживання природного газу на одиницю потужності є у 2 рази меншим ніж у котла НИИСТУ-5 – одного з найбільш розповсюджених в системі ЖКГ

 

Котел виготовляється виключно з українських комплектуючих. За умови серійного виробництва його ціна буде нижча за імпортні аналоги на 30%, вітчизняні – на 10-15% і складатиме близько 230 тис. грн. (в комплектації з ККД у 92%) та 310 тис. грн. у комплектації з ККД близько 98%).

Витрати на переозброєння котельної, оснащеної застарілими котлами, за рахунок економії на паливі окупляться за 1 опалювальний сезон.

За оцінками експертів сьогодні в системі теплокомуненерго України діє близько 9 тис. котлів опалення, які могли б бути замінені новими котлами розробленої конструкції, що у масштабах країни може дати щорічну економію у 1,6 млрд. грн.

Уже у поточному році може бути організовано виробництво до 100 котлів на рік, з можливістю його збільшення у 2014 році до 300-400.

 

версія для друку