українська російська англійська
Фахівці повітряно-десантних служб ЗСУ вивчили нові системи спуску та приземлення
11.02.2013 | 12:17
Прес-служба Міністерства оборони

У Миколаєві, на базі 79-ї аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, завершилися збори офіцерів повітряно-десантної служби аеромобільних військ, спеціального призначення Сухопутних військ і ВМС ЗС України, морської піхоти, навчальних закладів, а також спецпризначення Внутрішніх військ МВС України.

«Головним завданням зборів стало вивчення та опанування фахівцями повітряно-десантної служби нових систем спуску та приземлення, що незабаром будуть прийняті на озброєння Збройних Сил України: парашуту спеціального призначення “Статус СН” типу “крило” та комплекту зйомного бортового обладнання вертольоту “Адаптер 1М”, – зазначив керівник зборів, заступник командувача Високомобільних десантних військ ЗС України – начальник повітряно-десантної служби полковник Юрій Галушкін.

За його словами, всі завдання, що стояли перед учасниками зборів, були виконані.

«При цьому було досягнуто головне – безпеку десантування з використанням новітніх засобів таким чином, що жоден з військовослужбовців не зазнав травмувань, – відзначив полковник Юрій Галушкін. – За підсумками зборів кожен учасник отримав допуск до самостійної підготовки особового складу з використання комплекту бортового обладнання “Адаптер 1М” у своїх підрозділах».

Враховуючи те, що найближчим часом нові зразки буде прийнято на озброєння в ЗС України, планується закупка 20 комплектів “Адаптер 1М” і 200 комплектів парашутних систем “Статус СН” і запасних парашутних систем ПЗ-80.

Це, на переконання полковника Юрія Галушкіна, допоможе вивести на новий рівень можливості аеромобільних, розвідувальних та спеціальних підрозділів українського війська з доставки їх в район виконання завдань та наступною евакуацією.

Загалом протягом зборів виконано 272 стрибки з парашутом, з яких 84 було зроблено з використанням парашуту спеціального призначення “Статус СН”. Водночас учасники зборів зробили 212 спусків з використанням бортового обладнання “Адаптер 1М” та 30 підйомів (під час тренування евакуації розвідгрупи).

версія для друку