українська російська англійська
Протидія незаконному обігу наркотиків - новий імпульс
11.02.2013 | 14:24
Прес-служба Державної служби України з контролю за наркотиками

Представництвом Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) в Україні спільно з Державною службою України з контролю за наркотиками (ДСКН України) 5 лютого 2013 року в м. Києві проведено координаційну нараду представників правоохоронних структур України, посольств окремих країн ЄС – донорів технічної допомоги Україні, міжнародних організацій, а також Росії і США з питань протидії і запобігання наркозлочинності.

Голова ДСКН України Володимир Тимошенко коротко проаналізував ситуацію в Україні у сфері протидії незаконному обігу наркотиків, а також висловився щодо здобутків очолюваної ним Служби за останній період. 

Зокрема, В. Тимошенко зазначив, що ДСКН України, як координуючий орган в означеній сфері, розробила та подала на затвердження Національну стратегію України щодо наркотиків на період до 2020 року, основану на запровадженні цивілізованих норм наркополітики у контексті євроінтеграційних прагнень України. ДСКН також виступила ініціатором внесення низки змін до положень чинних нормативних актів щодо удосконалення контролю за обігом наркотиків, формування системи моніторингу наркоситуації, поліпшення дозвільно-ліцензійної практики, імплементації діючих міжнародних норм у сфері наркополітики до вітчизняного законодавства.

При цьому Голова ДСКН зауважив, що динаміка правопорушень у сфері легального обігу наркотиків свідчить про їх кількісне зменшення у 2012 році. Так, незаконні операції з прекурсорами скоротилися з 1413 у 2011 році до 1067 у 2012 р., порушень правил обігу наркотиків зі 116 до 110, що підтверджує ефективність проведених ДСКН України заходів у взаємодії із іншими компетентними органами. Виступаючий закликав до поглиблення співпраці з міжнародними організаціями, обговорення пропозицій у напрямі започаткування з ними нових проектів щодо недопущення поширення незаконного розповсюдження наркотиків в Україні. 

Представники УНЗ ООН запропонували для обговорення з метою подальшої реалізації низку проектів, зокрема щодо організації навчальних курсів за програмами електронного навчання, створення при МВС України міжвідомчої всеукраїнської єдиної бази профілювання наркотиків «Профіль», а також інформаційно-аналітичної системи синтетичних наркотичних засобів «Моніторинг».

У своїх виступах іноземні учасники – представники країн ЄС запевнили присутніх щодо готовності надавати необхідну підтримку Україні з питань протидії наркозалежності і незаконному обігу наркотиків.

Підбиваючи підсумки засідання регіональний радник з питань ВІЛ/СНІД в Україні та Молдові Мірзахід Султанов запропонував, зважаючи на актуальність проблематики, проводити подібні заходи щомісячно. Ця пропозиція була підтримана учасниками координаційної наради.

 

версія для друку