українська російська англійська
Уряд закріпив за Держлікслужбою функції з ліцензування імпорту ліків
11.02.2013 | 14:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Імпорт лікарських засобів буде ліцензувати Державна служба України з лікарських  засобів. Відповідну постанову «Про внесення змін до пункту 5 переліку органів ліцензування» Уряд прийняв на засіданні 11 лютого 2013 року.

Рішення Кабінету Міністрів прийнято з метою належного виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», який прийнятий Верховною Радою 4 липня 2012 року. Цим законом встановлено, що з 1 березня 2013 року господарська діяльність з імпорту ліків підлягає обов’язковому ліцензуванню. Ліцензування імпорту є загальноприйнятою світовою нормою, яка гарантує ефективність ліків, відповідність вимогам реєстраційного досьє кожної серії препарату, яка постачається на ринок, а головне – забезпечує їхню якість, безпеку та доступність для пацієнта.

Як уже повідомлялося, Прем’єр-міністр України Микола Азаров наприкінці минулого тижня провів нараду щодо впровадження закону про ліцензування імпорту ліків, за результатами якої доручив розробити необхідні підзаконні акти, які б містили чітко визначені умови та правила нової процедури ліцензування імпорту ліків, щоб до 13 лютого прийняти їх за засіданні Уряду.

Микола Азаров підкреслив, що на початковому етапі ліцензування імпорту ліків повинно бути максимально лояльним, швидким і простим. «Умови ліцензування повинні бути максимально простими, строки – максимально стислими. Наголошую, що рішення повинні прийматися дуже відповідально, але без жодних зволікань», - сказав він.

Тоді було прийнято рішення щодо поетапного впровадження норм згаданого документа до кінця 2013 р., а на першому етапі процедура видачі ліцензії буде максимально спрощена.

Особливу увагу Глава Уряду приділив необхідності забезпечити наявність ліків в аптеках. За його словами, пацієнт повинен мати змогу купити в аптеці той препарат, який хоче, тому скорочення звичного асортименту ліків є недопустимим.

Під час наради Прем’єр-міністр доручив Віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку розібратися, хто з посадових осіб халатно поставився до своїх обов’язків і допустив ситуацію, коли впродовж понад 7 місяців не було вжито жодних заходів для забезпечення необхідної нормативно-правової бази і комплексного впровадження закону з 1 березня. «Чому не була проведена широка роз’яснювальна робота серед фармацевтів щодо порядку проходження процедури ліцензування імпорту? Така безвідповідальність, природно, викликає занепокоєння як з боку фармацевтичних компаній, так і серед населення», - зазначив Микола Азаров. При цьому він зобов’язав К.Грищенка подати пропозиції щодо притягнення до відповідальності цих посадових осіб.

Разом з цим, Глава Уряду доручив Віце-прем’єр-міністру особисто контролювати хід урегулювання цих питань. За його словами, завдання Уряду - забезпечити стабільність на ринку лікарських засобів, а також не допустити обмежень доступності ліків для населення.

 

 

версія для друку