українська російська англійська
На Дніпропетровщині хворі на гіпертонію отримують ліки зі знижками 30-50%
11.02.2013 | 15:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

На Дніпропетровщині пацієнти, які стоять на обліку в медзакладах через серцево-судинні недуги, дедалі активніше купують ліки від гіпертонії за  зниженими цінами. Наразі у регіоні виписано понад 300 тис. рецептів, які передбачають одержання знижки в аптеці на гіпотензивні препарати. Про це під час прес-конференції повідомила заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

За її словами, це стало можливим завдяки подовженню реалізації в Україні пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою. Наразі на Дніпропетровщині таких пацієнтів понад 740 тисяч. Олена Лугова нагадала, що для того, аби пацієнт зміг придбати в аптеці гіпотензивний препарат за зниженою ціною, він має звернутися до свого сімейного лікаря, дільничного терапевта чи кардіолога та пройти необхідні медичні обстеження. Після підтвердження діагнозу, пацієнт отримує від лікаря рецепт, за яким він може купувати необхідні медпрепарати за ціною на 30-50% нижчою за аптечну. Різницю у вартості препарату суб'єктам господарювання компенсує держава. Для цього в 2013 році Дніпропетровська область отримала із держбюджету майже 16 млн. грн.

«Гіпертонічна хвороба є однією з найпоширеніших серед українців та потребує своєчасного лікування. Для того, щоб зробити його доступним кожному жителю, державною політикою було визначено зниження цін на лікарські засоби. Таким чином, людей заохотили до лікування, щоб гіпертоніки нарешті змогли вести повноцінне життя», - сказала Олена Лугова.

Дізнатися у яких саме аптеках є можливість отримати гіпотензивні препарати за зниженими цінами можна безпосередньо у свого лікаря, за телефоном «гарячої лінії» (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20130208 _1.html ) регіону або на сайті Департаменту управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації. У 2012 році такі аптеки було відкрито у 598 амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах Дніпропетровщини. Наразі у області триває розширення мережі таких аптечних закладів безпосередньо при Центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Як зазначив виконуючий обов’язки начальника Державної служби з лікарських препаратів у Дніпропетровській області Єгор Волков, тепер жителям області, особливо сільських районів, не потрібно їхати за кілька кілометрів за виписаними ліками – вони можуть придбати лікарські препарати безпосередньо у своєму медичному закладі. Наразі на Дніпропетровщині немає дефіциту аптек ні в містах, ні в сільській місцевості. Загалом в області функціонує 1028 аптек та 219 аптечних пунктів, поінформував фахівець.

 

Довідково

Всеукраїнський пілотний проект із впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для громадян із гіпертонічною хворобою реалізується в рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та передбачає два етапи зниження ціни на гіпотензивні препарати.

Перший етап реалізується на Дніпропетровщині із червня 2012 року та передбачає встановлення граничного рівня оптово-збутових цін на лікарські засоби для лікування гіпертонії, надбавки на які не перевищуватимуть 10% вартості препарату для оптової торгівлі та 25% - для роздрібної.

Наразі на Дніпропетровщині реалізується вже другий етап проекту. Він полягає в тому, що пацієнти за рецептом від лікаря отримують в аптеках препарати за зниженими цінами, а різниця в ціні компенсується аптекам за державний кошт.

В аптеках та аптечних пунктах регіону проводиться постійний контроль за впровадженням заходів щодо регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. Для цього була створена спеціальна Робоча група, члени якої стежать за наявністю в аптечних мережах необхідних препаратів та їх націнкою.

У разі виникнення питань медики радять звертатися за телефоном Державної служби з лікарських засобів у Дніпропетровській області: (056) 740 21 87.

 

 

 

 

версія для друку