українська російська англійська
"Сі бриз-2013": з акцентом на проведення евакуаційних заходів
11.02.2013 | 15:57
Прес-служба Міністерства оборони

Протягом тижня учасники головної плануючої конференції спільного українсько-американського навчання в дусі Програми “Партнерство заради миру” “Сі бриз-2013” узгодять усі деталі майбутніх маневрів. Вони, зокрема, визначать склад сил і засобів, уточнять місця та райони проведення, розроблять основні документи міжнародного навчання.

У заході, окрім української та американської сторін, також беруть участь представники інших країн, які підтвердили свою участь у цих навчаннях: Німеччини, Азербайджану, Грузії, Румунії, Туреччини, Канади, Італії та  Болгарії.

У першій день роботи конференції близько сімдесяти військовослужбовців країн-учасниць відпрацювали питання планування дій сил на навчаннях та розпочали планування операції. Зокрема, було визначено, що від української сторони у навчанні візьмуть участь частини та підрозділи усіх видів Збройних Сил України. Загалом у “Сі бриз-2013” відпрацьовуватиметься взаємодія понад двадцяти кораблів та суден, близько п’ятнадцяти літаків і вертольотів, об’єднаної бригади морської піхоти, підрозділів спеціального призначення та пошуково-рятувальних сил тощо.

«Особливу увагу при плануванні наступного “Сі бризу” ми звертаємо на взаємодію з силами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка у 2013 році відпрацьовуватиметься вперше, – розповів співдиректор навчання від української сторони капітан 1 рангу Ігор Терьохін. – Водночас уже на етапі планування передбачено проведення додаткових заходів із підвищення навченості та ролі сержантів і старшин у Збройних Силах України».

Слід зауважити, що тематикою навчань “Сі бриз-2013” стане проведення операції щодо забезпечення безпеки на морі з акцентом на проведення евакуаційних заходів. Учасники маневрів відпрацюють низку спільних тренувань з ліквідації наслідків стихійного лиха та техногенних аварій, а також удосконалять навики взаємодії під час гуманітарних акцій з підтримання безпеки серед цивільного населення.

версія для друку