українська російська англійська
МОЗ про ситуацію із вакцинами від сказу на Полтавщині: підстав для тривоги немає
11.02.2013 | 16:44
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У населення  м. Полтави та області  немає підстав для тривоги  щодо забезпечення необхідною кількістю  імунобіологічних препаратів проти  сказу. Про це  повідомляє департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

За інформацією департаменту, ще 8 лютого зазначених препаратів було в достатній кількості на аптечному складі Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм». Вакцина проти сказу була передана відповідним лікувально-профілактичним  закладам м. Полтави (1-ій міській клінічній лікарні та дитячій міській клінічній лікарні).

У цей же день додатково було доставлено певну кількість вакцини для забезпечення повного курсу імунопрофілактики, передбаченого схемами.

Усім пацієнтам, на яких напала безпритульна собака, введено антирабічну вакцину, 12 пацієнтам згідно з медичними  показниками по локалізаціях травмування введено антирабічний імуноглобулін за схемою. При цьому вакциновано вакциною «КОКАВ» – 34 особи, вакциною «ИНДИРАБ» - 8 осіб та 12 пацієнтам введено Антірабічний імуноглобулін (комбінований курс). За усіма  постраждалими ведеться динамічне спостереження.

Запас антирабічної вакцини  в області достатній для проведення повного курсу імунізації усім травмованим. Так, у лікувальних закладах, що здійснюють антирабічну допомогу знаходиться 190 доз вакцини «КОКАВ», на складі Комунального підприємства «Полтавафарм» - 53 дози вакцини «КОКАВ», та 44 комплекта Антирабічного імуноглобуліна.

Собака був спійманий ветеринарною службою міста в неділю, 10 лютого і впізнаний чотирма постраждалими, наразі пес проходить карантинний нагляд. На цей час клінічних проявів сказу, як зазначають у департаменті, в собаки не спостерігається.

Місцеве населення попереджене  про необхідність дотримання правил безпеки при поводженні з тваринами  і своєчасного звернення  за медичною допомогою в разі потреби.

 

версія для друку